לפני חג השבועות הופצו בריכוזים החרדיים פשקוילים תחת הכותרת "ינר מחוץ למחנה", כעת מגיעה התגובה החריפה של הוועדה הרוחנית עם עשרות חתימות של אדמו"רים ורבנים שהביעו תמיכה במכון.

מזה כשבועיים שהריכוזים החרדים מוצפים בפשקוילים נגד מכון י.נ.ר. ובהשקעה כספית עצומה, כאשר מנגד נשמעים טענות בציבור על עיוות התמונה שהוצגה לרבנים בנידון.

מדובר במכון שנחשב למוביל בתחום הנישואין והמשפחה במגזר החרדי, שכבר צבר רקורד של רבבת בוגרים שרבים מהם מנהלים בעצמם קליניקות, לכן לא פלא שהפשקויל לא התקבל באהדה גדולה בציבור. היום הגיעה התגובה הרשמית והחריפה מצד הוועדה הרוחנית של המכון.

במכתב שמתפרסם היום, עליו חתומים רבני הוועדה הרוחנית של מכון י.נ.ר, הרב דניאל עשור והרב יוסף קהתי, מגיבים הרבנים ל"האשמות" וכותבים כי איש לא פנה אליהם בטענה או בצורך לתיקון כלשהו בטרם פורסם הפשקויל ש"מכפיש את שמו הטוב של מכון י.נ.ר ואלפי בוגריו", כלשונם.

במכתבם אותו הם מייעדים "לציבור האברכים, שומרי תורה ומצוות, בוגרינו ותלמידינו בכל אתר ואתר", מציינים הרבנים כי "הופתענו לגלות בימים אלו פרסום המכפיש את שמו הטוב של מרכז י.נ.ר ואלפי בוגריו, שכן פרסום זה נעשה ללא כל בירור או פניה למרכז או לועדה הרוחנית שלו, ושלא במסגרת המקובלת והמחויבת מצד הציוויים "שמוע בין אחיכם" ו"בצדק תשפוט את עמיתך", לפיכך הפרסום כפי שנעשה הרי הוא חוטא לאמת".

עוד מוסיפים הרבנים: "ראוי לציבור לדעת, כי מרכז י.נ.ר מוביל מזה עשרים שנה את תחום הנישואין והמשפחה בקהילות השונות בארץ ובעולם, בהכשרת אנשי מקצוע מעולים העוסקים בהשכנת שלום בית בבתי ישראל מתוך שליחות ואמונה, כאשר הכל נעשה תחת הנחיותינו ופיקוחנו", חותמים רבני הוועדה את מכתבם.

למכתב מצורפים עשרות חתימות של גדולי ישראל מכל החוגים ב20 השנה האחרונות שהביעו תמיכה במכון י.נ.ר.