במהלך המו"מ טען ח"כ בצלאל סמוטריץ' כי נתניהו אינו מוכן לקבל את דרישות הציונות הדתית ולמנות אותו לשר משפטים ואת פרץ לשר החינוך. אלא שלאחר פיטורי שקד ובנט, נתניהו הציע לפטר גם את אורי אריאל, ולהעניק תיק נוסף לבית היהודי

בציונות הדתית ממורמרים מזה מספר שבועות על ראש הממשלה נתניהו. הכעס כלפיו החל עוד לפני ההכרזה על הליכה לבחירות חדשות. אלא במהלך המו"מ הקואליציוני טען ח"כ בצלאל סמוטריץ' כי נתניהו אינו מוכן לקבל את דרישות הציונות הדתית ולמנות אותו לשר המשפטים ואת פרץ לשר החינוך.

במהלך המו"מ טען סמוטריץ' כי מאחר והבית היהודי החזיק במהלך כל הקדנציה בתיק המשפטים, טבעי ששוב יקבלו את תיק המשפטים מאחר והימין החדש בראשות שקד ובנט לא עברה את אחוז החסימה.

לאחר ההכרזה על הליכה לבחירות ופיטורי בנט ושקד המשיך סמוטריץ' לדרוש את תיק המשפטים על כל פנים למינוי זמני אך דרישותיו לא נענו ונתניהו מינה את ח"כ אמיר אוחנה מהליכוד הנחשב למקורב לנתניהו, לשר המשפטים הזמני.

בניסיון להשקיט את הלך הרוח והכעס במפלגות הדתיות, נתניהו הציע לפטר גם את השר אורי אריאל שלא התמודד על מקום ברשימה לכנסת ה-21 אחרי פיטורי בנט ושקד רה״מ הציע לפטר את השר אורי אריאל ולהעניק תיק נוסף למפלגות הימין. על פי הדיווח, יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ', סירב להצעה.