לאחר פרסום התיעוד המזעזע בו שלושה שוטרים מכים באכזריות נער מיוחד הלומד ב'שיח סוד'. אם לא די בכך, הבוקר מדווחים כי לפי המסתמן, "ממצאי החקירה אינם מקימים עילה לפתוח בחקירה פלילית או משמעתית נגד השוטר", זאת על אף האלימות הקשה

כשלושה שבועות לאחר פרסום התיעוד המזעזע בו שלושה שוטרים מכים באכזריות נער מיוחד הלומד ב'שיח סוד', המשטרה טרם התנצלה וממשיכה לדבוק בגרסה הרשמית והשקרית אותה פרסמו למחרת האירוע. אם לא די בכך, הבוקר מדווחים ב'מעריב' כי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) שאמורה להגיש בשבוע הבא את מסקנותיה בנוגע לבדיקה שהתנהלה בעניין התקיפה הקשה. ולפי המסתמן, ממצאי החקירה אינם מקימים עילה לפתוח בחקירה פלילית או משמעתית נגד השוטר.

לפי הדיווח, על אף שהבדיקה טרם הסתיימה, מתחזקת הדעה במח"ש כי נסיבות האירוע אינן מצדיקות חקירה פלילית נגד השוטרים בכלל ונגד השוטר ששמו נקשר לאירוע בפרט. גורם המעורב בחקירה הסביר כי בזמן הנתון, בעת פיזור ההפגנה ולנוכח "התנהגותו של אותו אדם" (שלפי דברי השוטרת בסרטון הוא 'נגע בה'. ח.ב.), השוטר לא היה יכול לזהות כי מדובר באדם אוטיסט. "התנהלות השוטר בזירה, לנוכח הלחץ והאווירה מסביב, הייתה סבירה תוך שימוש בכוח סביר", ציטטו בעיתון את הגורם.

זעם ציבורי: המשטרה מסרבת להתנצל על הכאת הילד המיוחד

כזכור, יום אחרי ל"ג בעומר בעקבות הפצת סרטון ברשתות החברתיות, בו נראים שלושה שוטרים מכים באכזריות נער מיוחד, ועל אף דברי המשטרה כאילו לא הבינו השוטרים כי מדובר בנער מיוחד, המשיכו להתעלל בנער למרות שעדי ראייה צעקו להם שמדובר בילד מיוחד וגם הוא עצמו זעק כך. יצוין, כי מהאלימות הנראית הסרטון עולה התהיה האם גם לנער 'רגיל' מותר לשוטרים להפעיל כוח כה ברוטלי.

ממשטרת ישראל נמסר ביום האירוע גרסה שהתבררה לאחר מכן כשקרית, "במהלך פעילות המשטרה אתמול לאכיפה של הקמת מדורות העלולות לסכן חיי אדם בשטחים אסורים בשכונת מקור ברוך בירושלים, נתקלו השוטרים באלימות מצד עשרות מתפרעים שכללה זריקות אבנים, חפצים ותקיפת שוטרים".

"מתחקור ראשוני של האירוע עולה שבמהלך הפעילות תקף צעיר את אחת השוטרות. במהלך המעצר החשוד התנגד, התפרע ונפצע בפניו. מיד לאחר מעצרו ועם בירור מוגבלותו החליט קצין המשטרה שנכח בשטח על שחרורו לאלתר והוא טופל במקום ע״י מד״א. יחד עם זאת, נסיבות האירוע נבדקות ויתוחקרו במלואן", לשון הודעת המשטרה אז.

אך בתיעוד נוסף שהתפרסם בערב שלמחרת המתעד את הזירה גם קודם התחלת האלימות המשטרתית מחזק בבירור את גרסת עדי הראייה. בסרטון נראה הבחור עומד ולא מפריע איש כשלפתע ניגש אליו שוטר סמוי וכשהנער (כאמור, מוגבל שכלית) מנסה לברוח מתחילים השוטרים במרדף אחריו, מרדף שמסתיים במעצר אלים בו הנער נפצע ומדם. בנוסף, בסרטון גם לא ניראת כל זריקת אבנים, כפי שטענה המשטרה.

כשנעשו פניות לאחר פרסום הסרטון השני במטרה לקבל תגובה מעודכנת של המשטרה, לאחר שהראשונה התבררה כשקרית, לא התקבלה כזו והפנו לתגובה הקודמת כשהם ממלאים פיהם מים. בעקבות כך ועם חלוף הימים והתנצלות המשטרה טרם הגיעה, יצאו ברדיו 'קול ברמה' במחאה ברשת, המשותפת על ידי עשרות אנשי תקשורת ומאות נוספים, בו נספר מספר הימים שעברו מאז האירוע ללא התנצלות המשטרה.