אילוסטרציה

דיווח: לפני הירי לשדרות ישראל הבטיחה לחמאס שתעביר את הכסף הקטארי

לפי דווח בעיתון הלבנוני "אל אחבאר" ממשלת ישראל הודיע למתווכים כי היא מחויבת ליישום הבנות הרגיעה, כולל הכנסת הכספים הקטאריים לרצועה ופתיחה מחדש של הים לדייגים עד לסוף השבוע הבא. לפי העיתון הלבנוני: "ארגוני הטרור הסכימו לרגיעה"

היום (שישי) דווח בעיתון הלבנוני "אל אחבאר" כי ממשלת ישראל מחויבת ליישום הבנות הרגיעה, כולל הכנסת הכספים הקטאריים לרצועה ופתיחה מחדש של הים לדייגים עד לסוף השבוע הבא. לפי הדיווח ישראל העבירה את המסר לפלגים הפלסטינים ברצועת עזה דרך קטאר, מצרים ושליח האו"ם למזרח התיכון. עוד טוען העיתון כי הפלגים בעזה הסכימו לרגיעה וההפגנות היום על גדר הרצועה צפויות להיות "שקטות".

בעיתון הלבנוני נטען כי כבר אתמול (חמישי) בבוקר העבירו המתווכים לפלגים התחייבות חדשה של ישראל להמשך הבנות הרגיעה, זאת לאחר סבב של שיחות ומגעים בימים האחרונים, במהלכם איימו הפלגים הפלסטינים לשוב ולהשתמש ב"כלים קשים" נגד כוחות צה"ל ביניהם השלכת מטענים, ניסיונות לחבל בגדר וחתירה לחיכוך ישיר. הפלגים הפלסטינים נענו כאמור בחיוב לבקשות המתווכים, על פי הדיווח, והחליטו כי גם היום, בדומה לשבועיים האחרונים, ההפגנות על הגדר המכונות "צעדות השיבה" יהיו רגועות במטרה "לתת הזדמנות האחרונה להצלחת המאמצים המצרים, הקטארים והבינלאומיים" , אך הארגונים בעזה טענו כי "הדבר תלוי בתגובת כוחות הביטחון הישראליים למפגינים".

הסלמה בדרום: רקטה פגעה בבניין ישיבה בשדרות – אין נפגעים

לא ברור האם ישראל תמשיך במחויבות זו לאחר שאתמול קצת לפני השעה 21:00, פגעה רקטה שנורתה מעזה ישירות במבנה ישיבת ההסדר בשדרות. בחסדי שמים איש לא נפגע, מאחר ותלמידי הישיבה יצאו לשבת חופשית מספר שעות לפני הנפילה. שלושה תלמידים שנכחו בישיבה הספיקו להגיע למרחב המוגן. אזעקת צבע אדום נשמעה ב- 20:54 בשדרות וביישובים נוספים.

"קרה נס, הרקטה פגעה שישה מטרים משלושת התלמידים שהיו בישיבה"

יו"ר כחול לבן והרמטכ"ל לשעבר חבר הכנסת בנימין גנץ אמר בתגובה לירי על שדרות: "כשמתעסקים בדייגים והעברת פרוטקשן מקטאר לא פותרים את המשבר בעוטף עזה ואת התוצאה רואים בשטח. אז מה עושים אחרת? 1 תוקפים בעוצמה רבה וחסרת תקדים. 2 שמים את הכוונת על בכירי חמאס. 3 יוזמים הפסקת אש בתיווך בינלאומי ולא נותנים לחמאס להכתיב אותה".

גנץ הוסיף: "אחר כך מנצלים את השקט ליוזמה מדינית עם מנופים כלכליים – פרויקטים של התפלת מים וחשמל ותעסוקה של אלפי פועלים ועובדי הייטק בישראל וברמאללה, שיהיו תלויים בשמירה על השקט. אנחנו מחויבים לעשות הכל כדי להחזיר את היוזמה לידינו ואת השקט ואורחות החיים לתושבי הנגב המערבי".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו