בוגרי ישיבת איתרי השתתפו אמש (חמישי) במעמד מעורר השראה - כנס הבוגרים הגדול במלאת יובל שנים לישיבה • האירוע החל בסדר לימוד משניות לע"נ ראש הישיבה הרב אליפנט זצ"ל ורעייתו הרבנית ע"ה אשר לא זכו לזש"ק • בסיום הלימוד נערך סיום ש"ס משניות, וראש הישיבה הגאון רבי אריאב עוזר אמר קדיש לע"נ • צפו

כבר משעות אחר הצהריים נהרו המונים מכל רחבי הארץ, והקמפוס של הישיבה, בו נערך האירוע, המה אדם. האירוע החל בסדר לימוד משניות לע"נ ראש הישיבה הרב אליפנט זצ"ל ורעייתו הרבנית ע"ה אשר לא זכו לזש"ק. בסיום סדר הלימוד נערך סיום ש"ס משניות, וראש הישיבה הגאון רבי אריאב עוזר שליט"א אמר את הקדיש לע"נ.

מיד בתום הסיום, זכו בוגרי הישיבה לשיעור של ראש הישיבה שליט"א. בית המדרש לא הכיל את ההמונים, ובוגרי הישיבה צבאו על הדלתות והחלונות. לאחר תפילת ערבית נערך טקס לציון חנוכת ארון הקודש שנתרם במיוחד לכבוד כנס היובל.

המעמד עצמו נפתח בקריאת מכתבו של מרן שר התורה רשכבה"ג הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א אשר בירך את "בוגרי ותלמידי ישיבת איתרי בירושלים שהוקמה לפני כיובל שנים, וגידלה פארות גם עשו פרי לרבות תלמידי חכמים מפורסמים, ובאחרונה הגדילו לחדש ולהוסיף ספסלי בית המדרש, להגדיל תורה ולהאדירה".

התרגשות רבה ומיוחדת נכרה בקרב הבוגרים עם כניסתו של ראש הישיבה הגאון הגדול רבי שלמה פישר שליט"א. בחודשים האחרונים לא חש ראש הישיבה שליט"א בטוב, ואף היה מאושפז במשך תקופה. שלשום שוחרר מבית החולים, ועם שחרורו הביע משאלתו להופיע בפני בוגרי הישיבה. קהל בוגרי הישיבה נעמד על רגליו, ובמשך דקות ארוכות שרו ורקדו לכבודה של תורה.

במשך שעות ארוכות ישבו הנוכחים זה לצד זה, ואף כשהסתיים המעמד באופן רשמי, לאחר חצות, רבים נותרו במקום כשהם מעלים חוויות, ושמחים לראות את הדור הצעיר של הישיבה עולה ומתעלה בתורה ויר"ש ברוח ישיבת איתרי מימים ימימה.

את המעמד פיאר ראש ישיבת חברון הגאון הגדול רבי דוד כהן שליט"א, אשר שיבח בדבריו את המיוחדות של ישיבת איתרי במשך כל השנים, כשהוא מעיד כי הוא מכיר באופן אישי את העבודה המיוחדת שרבני הישיבה שליט"א עושים יום-יום. כן תיאר את גדולתו העצומה של הגאון רבי מרדכי אליפנט זצ"ל שממש הפקיר עצמו למען תלמידיו, וכשרואים במעמד הכנס קיבוץ תלמידים כה גדול, מהם רבים מגדולי התלמידי חכמים ומהם בעלי בתים עם צורה, יש לדעת כי אלו הפירות של המסירות נפש של הגאון רבי מרדכי זצ"ל.

בוגר הישיבה, הגאון רבי שלום גלבר שליט"א, שלא זז מספסלי הישיבה זה חמישים שנה, הביע התרגשותו העצומה למראה המיוחד של בוגרי הישיבה לדורותיה זה יובל שנים. לדבריו, יש לזכור את הדמויות המיוחדות, גדולי ישראל ממש, שראש הישיבה זצ"ל ליקט ואסף אל הישיבה, וגם כשהזהירו אותו שהם יאפילו עליו, לא חשש להביאם כדי לגדל דורות של תלמידי חכמים. בזכות מעשיו אלו, זוכים היום לראות את המראה המלבב של מאות בוגרים תלמידי חכמים מובהקים יושבים זה לצד זה.

תלמידי הישיבה ובוגריה סיכמו את המעמד כערב מעורר השראה, ובתחושה עמוקה של קשר פנימי בין דור המייסדים, רבים מהם גדולי תורה, לבין התלמידים הצעירים העמלים בתלמודם.

מהנהלת הישיבה נמסרה התנצלות בפני בוגרים רבים שלא זכו להזמנה אישית וזאת למרות מאמץ ניכר לאתר כתובותיהם של בוגרי הישיבה. בוגרי הישיבה שהנהלת הישיבה לא איתרה, מוזמנים ליצור קשר בכתובת מייל itri.kenes50@gmail.com ולקבל את המצגת שהוקרנה באירוע, כמו גם אלבום תמונות מרהיב שהופץ בין המשתתפים.