בפוסט שפרסם הבוקר ראש עיריית טבריה רון קובי הוא מאשים, "שרים בממשלה, חברי כנסת ורבנים מתחננים אל חברי המועצה שלא יעבירו בטבריה תקציב. קובי הוסיף: "אני רוצה שהציבור יבין במי הוא בחר למועצה. יש פה בעיה קשה"

ראש עיריית טבריה רון קובי מאשים היום כי שרים, חברי כנסת ורבנים מתחננים אל חברי המועצה בעיר טבריה שלא לאשר את תקציב העירייה ובכך למעשה יודח קובי מראשות העיר ותוקם וועדה קרואה בעיר.

בפוסט שפרסם הבוקר ברשת החברתית פייסבוק, כותב קובי "שרים בממשלה, חברי כנסת ורבנים מתחננים אל חברי המועצה שלא יעבירו בטבריה תקציב. קובי הוסיף "אני רוצה שהציבור יבין במי הוא בחר למועצה. יש פה בעיה קשה". בסיום דבריו האשים קובי: "אפשר לדמיין מה הבטיחו להם רק כדי לפגוע בראש העיר".

קובי שנבחר לראשות העיר בבחירות המקומיות בשנה האחרונה ומאז לא הצליח להקים קואליציה בעירו וזאת לאחר שהצהיר נגד הציבור החרדי והתריס במהלך כל השנים האחרונות.

זכורה מכל התבטאותו של קובי כי אסור לתת לציבור החרדי להשתלט על העיר ואף קבע מספר באחוזים, אותו יורשו החרדים לאכלס בעיר טבריה.

לפני כחודש, העביר בועז יוסף, ממונה משרד הפנים במחוז צפון, מכתב לרון קובי ובו הוא מבהיר: "הריני להודיעך כי בהתאם לפקודת העיריות, המועד האחרון לאישור התקציב השנתי לרשות מקומית לשנת 2019 הוא יום א' 30.06.19".

"נכון להיום טרם אושר התקציב ברשות ובאם לא יאושר עד ליום המוזכר, הרי שמשרד הפנים יאלץ לפעול עפ"י הוראות סעיף 206 לפקודת העיריות".