מעון ראש הממשלה. צילום: פלאש 90

אחרי חתימת הסדר הטיעון: בית המשפט הרשיע את רעיית רה"מ

בית המשפט אישר את הסדר טיעון שהציגו היום הצדדים והרשיע את הגב' שרה נתניהו בניצול מכוון של טעות הזולת בלא מרמה ותשלם 55 אלף שקל לקופת המדינה • נתניהו: "סבלתי מספיק" • סנגורה של נתניהו: "עשו לה שיימינג על לא עוול בכפה"

אחרי שרעיית ראש הממשלה שרה נתניהו חתמה יחד עם פרקליטה עו"ד יוסי כהן על הסדר טיעון בפרשת המעונות, הגישה נגדה ביום רביעי האחרון פרקליטות מחוז ירושלים אתמול כתב אישום מחודש בגין עבירה של ניצול מכוון של טעות הזולת שאין בה מרמה. הבוקר (ראשון) רעיית ראש הממשלה הגיעה לבית השלום בבירה, הודתה במהלך הדיון כי ביצעה עבירה פלילית והורשעה בביצועה על ידי בית המשפט.

במסגרת ההסדר, נתניהו הודתה בעבירות כתב האישום המתוקן והורשעה בעבירה פלילית של ניצול מכוון של טעות הזולת שאין בו מרמה, בשל הזמנת ארוחות למעון ראש הממשלה בשווי של 175 אלף שקלים. נשיא בית משפט השלום, השופט אביטל חן, אישר את העונש עליו הסכימו נתניהו והפרקליטות והיא תשלם קנס בגובה 10 אלף שקלים ופיצוי לקופת המדינה בגובה 45 אלף שקלים.

בכתב האישום המתוקן ירד הסכום שהוציאה נתניהו מקופת המדינה ל-175 אלף שקלים, לעומת כפול מכך במקור. בנוסף לכך, הוסרו ממנו החלקים המייחסים לנתניהו פעולות אקטיביות שנעשו כדי להסתיר מחשבות משרד ראש הממשלה את העובדה שבמעון הועסקה מבשלת. בשל כך הופחת סעיף האישום ממרמה בנסיבות מחמירות לניצול מכוון של טעות הזולת, ללא מרמה.

"התיק הזה הוא בעיקר תיק של פרופורציה", אמר השופט לאחר ההרשעה. "אכן הנאשמת השתמשה באופן לא ראוי בכספי ציבור, אבל אני רוצה לומר מספר דברים – מטענות הצדדים עולה כי בעיות משפטיות לא פשוטות מלוות את התיק. הארוחות שנצרכו הוזמנו גם, ואולי בעיקר, לאורחי רה"מ ורעייתו. אין חולק שמדובר במעון אירוח רשמי עם אורחים מכובדים. הנאשמת נעדרת עבר פלילי כלשהו, היא נטלה אחריות וחסכה זמן שיפוטי רב. גם הזמן שחלף מביצוע העבירה מצדיק הקלה בעונש". בתום הדיון, אמרה נתניהו לשופט: "סבלתי מספיק".

עורכי הדין מטעם הפרקליטות מסרו בתום הדיון: "אדם שיש לו נגישות לקופה הציבורית לא יכול לעשות בה כשלו. לקיחת סכומים משמעותיים אלו לאורך השנים היא עבירה פלילית שדינה עונש. התוצאה של הרשעה פלילית היא תוצאה טובה, המסר החשוב של הפרדה בין כספי ציבור להוצאות כספיות עבר ומי שלא מקפיד על זה במעון ראש הממשלה, בכיר ככל שיהיה, תוכל להיפתח נגדו חקירה".

עם תום הדיון בבית המשפט אמר עורך דינה של שרה נתניהו, יוסי כהן: "ערב ערב במשך ארבע שנים רדפו אחרי הגברת נתניהו. העבירו אותה גיהנום של כותרות מפוצצות, מגמתיות ושקריות. עשו לה שיימינג באולפנים והכול על לא עוול בכפה. הפרקליטות גייסה משאבים אדירים בעלויות של עשרות מיליונים שקלים ופתחה במסע צייד הזוי שלא נודע כדוגמתו, והכול בשביל מה? הרי אם לא היו קוראים לה ״הגברת נתניהו״ החקירה הזאת לא הייתה נפתחת. לא היו פותחים חקירה על חמגשיות ועל אוכל. שרה נתניהו משלמת היום מחיר כבד, אישי וכואב, כדי לשים סוף למסע הצייד הזה, ואני מקווה שכך באמת נסיים את הסיפור הזה".

2 תגובות

חמישים וחמש אלף ש"ח ולא 55 מיליון

הפרקליטות והתקשורת והמשטרה בזבזו עשרות מליונים!!!!!
בשביל לקבל משרה נתניהו עשרות אלפים.
חייבים להגיש הצעת חוק בנושא .
עד מתי המשטרה והפרקליטות יבזבו את כספנו כספי העמלים משלמי המסים???

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *