ראש הממשלה התייחס להסדר הטיעון עליו חתמה רעייתו ואמר כי, "שרה עברה ארבע שנים של גיהינום מול מכלל האשמות שלא נשאר מהם דבר. אם לא היה מדובר באשתי לא הייתה נפתחת חקירה ואף אחד לא היה חולם להעמיד אותה לדין"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס להסדר הטיעון עליו חתמה רעייתו, שבמסגרתה הורשעה היום בבית המשפט בעברית פלילית ואמר כי, "היום הסתיים מסע צייד הזוי של ארבע שנים על חמגשיות ואוכל. מסע צייד שעלה למשלם המיסים מיליוני שקלים. יש לי הערכה רבה לבית המשפט. השופט, נשיא בית משפט השלום בירושלים, אמר בצדק ש״העולם הפלילי זר לשרה״ ונקבע שלא הייתה שום מרמה מצידה".

"השופט אמר שצריך לשים הכל בפרופורציה. הטבחים הוזמנו לבשל למען האורחים של ראש הממשלה ורעייתו והוא אמר בדברי הסיכום שלו שאין ספק שמדובר באירועים רשמיים. יותר מכך, הוא הסכים שיש בעיות משפטיות בתיק, לשון המעטה. גם אני אומר לכם. מדובר הרי בנוהל בלתי חוקי שהתקבל נגד חוק יסוד של המדינה, ארבעה ימים לפני שנכנסתי לתפקיד. וכל זה על 122 שקל ליום, כולל אורחים רבי מעלה".

עוד הוסיף ראש הממשלה על רעייתו, "שרה עברה ארבע שנים של גיהינום מול מכלל האשמות שלא נשאר מהם דבר. היום כשהיא החליטה לא ללכת למשפט היא אמרה שהיא סבלה מספיק ושהיא רוצה שהגיהנום הזה ייפסק. אבל אני אומר לכם, וכולכם יודעים את זה – אם לא היה מדובר באשתי לא הייתה נפתחת חקירה ואף אחד לא היה חולם להעמיד אותה לדין".

אחרי שרעיית ראש הממשלה שרה נתניהו חתמה יחד עם פרקליטה עו"ד יוסי כהן על הסדר טיעון בפרשת המעונות, הגישה נגדה ביום רביעי האחרון פרקליטות מחוז ירושלים אתמול כתב אישום מחודש בגין עבירה של ניצול מכוון של טעות הזולת שאין בה מרמה. הבוקר (ראשון) רעיית ראש הממשלה הגיעה לבית השלום בבירה, הודתה במהלך הדיון כי ביצעה עבירה פלילית והורשעה בביצועה על ידי בית המשפט.

במסגרת ההסדר, נתניהו הודתה בעבירות כתב האישום המתוקן והורשעה בעבירה פלילית של ניצול מכוון של טעות הזולת שאין בו מרמה, בשל הזמנת ארוחות למעון ראש הממשלה בשווי של 175 אלף שקלים. נשיא בית משפט השלום, השופט אביטל חן, אישר את העונש עליו הסכימו נתניהו והפרקליטות והיא תשלם קנס בגובה 10 אלף שקלים ופיצוי לקופת המדינה בגובה 45 אלף שקלים.