ראש עיריית טבריה שהתפרסם בעיקר בשל פעולותיו נגד הציבור החרדי בעיר הצפונית, מתכנן לרוץ בבחירות לכנסת ה-22. לשם כך הקים קובי מפלגה חדשה בשם "הימין החילוני". הבוקר האשים קובי כי שרים , ח"כ ורבנים גורמים שלא יעבור התקציב בטבריה

לאחר שלא הצליח להקים קואליציה ונכשל שוב ושב בהעברת התקציב, הערב (ראשון) מתפרסם כי ראש עיריית טבריה, רון קובי, מתכוון לרוץ בבחירות הקרובות לכנסת ה-22, ולשם כך הקים מפלגה בשם "הימין החילוני". כך מדווחים ב'חדשות 13'. לפי הפרסום – קובי, שכראש עיר מוביל קו אנטי חרדי מוצהר, תוך חילולי שבת המוניים ורמיסת כל דבר שבקדושה. מתכוון להביא את סגנונו הבוטה לכנסת. יצוין שעד לפני פחות משנה היה קובי אדם אנונימי ועל ידי שידורים פרובוקטיביים ברשת החברתית, הצליח להגיע לראשות העיר הצפונית.

הבוקר האשים קובי כי שרים, חברי כנסת ורבנים מתחננים אל חברי המועצה בעיר טבריה שלא לאשר את תקציב העירייה ובכך למעשה יודח קובי מראשות העיר ותוקם וועדה קרואה בעיר. בפוסט שפרסם הבוקר ברשת החברתית פייסבוק, כותב קובי "שרים בממשלה, חברי כנסת ורבנים מתחננים אל חברי המועצה שלא יעבירו בטבריה תקציב. קובי הוסיף "אני רוצה שהציבור יבין במי הוא בחר למועצה. יש פה בעיה קשה". בסיום דבריו האשים קובי: "אפשר לדמיין מה הבטיחו להם רק כדי לפגוע בראש העיר".

קובי שנבחר לראשות העיר בבחירות המקומיות בשנה האחרונה ומאז לא הצליח להקים קואליציה בעירו וזאת לאחר שהצהיר נגד הציבור החרדי והתריס במהלך כל השנים האחרונות. זכורה מכל התבטאותו של קובי כי אסור לתת לציבור החרדי להשתלט על העיר ואף קבע מספר באחוזים, אותו יורשו החרדים לאכלס בעיר טבריה.

לפני כחודש, העביר בועז יוסף, ממונה משרד הפנים במחוז צפון, מכתב לרון קובי ובו הוא מבהיר: "הריני להודיעך כי בהתאם לפקודת העיריות, המועד האחרון לאישור התקציב השנתי לרשות מקומית לשנת 2019 הוא יום א' 30.06.19". "נכון להיום טרם אושר התקציב ברשות ובאם לא יאושר עד ליום המוזכר, הרי שמשרד הפנים יאלץ לפעול עפ"י הוראות סעיף 206 לפקודת העיריות".