"אני תומך בדברי השגריר פרידמן", אמר ג'ייסון גרינבלט בתגובה לדבריו של השגריר בנוגע לזכותה של ישראל לספח שטחים. עוד אמר כי פרסום עסקת המאה עשוי להידחות "הבחירות בישראל שינו לנו את התוכניות". לדבריו: "כרגע אנחנו מתמקדים בוועידה בבחריין"

ג'ייסון גרינבלט, שליחו של הנשיא דונלד טראמפ למזרח התיכון, התייחס היום (ראשון) לתוכנית השלום שמקדם הממשל בוושינגטון ואמר כי הוא תומך בזכותה של ישראל לספח שטחים ביהודה ושומרון. גרינבלט התבקש להתייחס לדבריו של שגריר ארצות הברית בישראל דייוויד פרידמן לפיהם הוא סבור שלישראל יש זכות להחזיק חלק מהגדה המערבית, וענה: "אני חושב שהדברים נאמרו באלגנטיות ואני תומך בהם". את הדברים אמר גרינבלט בוועידת ה'ג'רוזלם פוסט' שנערכת בניו יורק.

שליחו של טראמפ התייחס גם לשאלה מתי תתפרסם תוכנית השלום של הנשיא, זאת לאחר הדחייה הנוספת בעקבות הבחירות החדשות בישראל ואמר: "זה לא סוד שהבחירות בישראל שינו לנו את התוכניות. אם לא היו בחירות היינו משחררים את תוכנית השלום כבר בקיץ. כרגע יש לנו דחייה עד 6 בנובמבר כדי שישראל תוכל להקים ממשלה. כרגע אנחנו מתמקדים בוועידה בבחריין".

גרינבלט התייחס לסוגיית הנתק עם ההנהגה הפלסטינית ואמר כי "יש שני סוגים של פלסטינים – יש את המנהיגות שמנותקת מאיתנו מאז 2017. ניסינו לדבר איתם במשך שנה ולהבין את השיטות שלהם. מצד שני בשלוש השנים האחרונות היו לי אינספור שיחות עם פלסטינים מחוץ למנהיגות. הם מבהירים מה הם רוצים, הם מיואשים מהמנהיגות שלהם, אבל ברגע שהם יוצאים מהמשרד שלי הם מבקשים שלא אדבר על הפגישה". גרינבלט הדגיש כי "אנחנו לא חותרים לשינוי משטר, אבל אין ספק שלאנשים מגיע לראות את התכנית ולהחליט עבור עצמם אם הם רוצים את זה או לא".

זעם בעולם הערבי בעקבות דבריו של שגריר ארה"ב בישראל

כזכור, שגריר ארה"ב בישראל, דייוויד פרידמן, אמר בראיון לניו יורק טיימס כי לישראל יש זכות לספח לפחות חלק מהגדה המערבית. לדבריו: "בנסיבות מסוימות, אני חושב שלישראל יש זכות להחזיק בחלק מהגדה המערבית, אך לא בכולה". השגריר האמריקני סירב לומר כיצד תגיב ארצות הברית למהלך סיפוח חד-צדדי מצד ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי וושינגטון טרם גיבשה עמדה: "עד שנבין כמה (שטח), באילו תנאים, מדוע זה הגיוני, במה זה טוב לישראל ולאזור, והאם המהלך לא יוצר יותר בעיות מכפי שהוא פותר. נצטרך להבין את כל הדברים הללו, בלי לשפוט מראש".