הנשיא לשעבר הודח ב-2013 בהפיכה צבאית, היה איש האחים המוסלמים והיה הראשון שנבחר בבחירות דמוקרטיות לנשיאות מצרים. היום התעלף במהלך דיון בבית משפט במדינה ומת מאוחר יותר. מורסי הודח שנה לאחר בחירתו על ידי נשיא מצרים א-סיסי

נשיא מצרים לשעבר, מוחמד מורסי, מת היום (שני) במהלך דיון בבית המשפט במצרים. לפי הדיווחים בטלוויזיה הממלכתית במדינה, הנשיא לשעבר – איש האחים המוסלמים, התעלף במהלך דיון בעניינו ומת לאחר מכן. מורסי היה הנשיא הראשון במצרים שנבחר בבחירות דמוקרטיות שהתקיימו ב-2012, זאת לאחר הדחתו על ידי העם המצרי של הרודן חוסני מובארכ ב-2011. אולם הוא הודח בהפיכה צבאית כשנה לאחר מכן על ידי עבד אל-פתאח א-סיסי, שהיה אז מפקד הצבא ומשמש עד היום כהנשיא.

נחשף: נציג המוסד נפגש עם נשיאה לשעבר של מצרים מוחמד מורסי

ב-2015 בית משפט בקהיר הטיל גזר דין מוות על נשיא מצרים לשעבר ואיש 'האחים המוסלמים' שהודח כשנתיים לפני מהנשיאות על ידי הנשיא המכהן, עבד אל-פתאח א-סיסי. יחד עם מורסי נשפטו למוות עשרות בני אדם, בהם בכירים נוספים ב'אחים המוסלמים': מנהיג התנועה מוחמד בדיע –נגדו תלוי ועומד עונש מוות בגין עברות אחרות נגד ביטחונה הלאומי של מצרים; סגנו, איל ההון חיירת א-שאטר והמנהיג הרוחני של התנועה, השייח' יוסוף אל-קרדאווי, אשר נמלט לקטאר עם הדחתו של מורסי.

מֵאִיגְרָא רָמָא לְבֵירָא עֲמִיקְתָּא • נשיא מצרים לשעבר מורסי נידון למוות

בתנועת האחים המוסלמים טענו אז כי מדובר בהחלטה פוליטית, וקראו לקהילה הבינלאומית "לדאוג שהעונש יבוטל באופן מידי". בתי המשפט במצרים ידועים כמי שמתאימים את פסיקותיהם לרוח הנושבת מארמון הנשיאות בקהיר, מה שקיבל ביטוי גס במיוחד בהרשעות החמורות נגד הנשיא לשעבר מובארק בתקופת שלטון האחים המוסלמים, וביטולן לאחר עליית א-סיסי לשלטון.