לאחר שוועדת השמות במשרד ראש הממשלה החליטה לשנות את שם העיר 'נצרת עילית' ל'נוף הגליל'. כפי שנחשף ב'חדשות JDN' - החליט ראש העיר רונן פלוט לקיים על ההחלטה משאל עם. מרן שר התורה התבטא בעבר כי יש לשנות את שם העיר

שמה של העיר נצרת עילית ישתנה ל'נוף הגליל'? את זה יכריעו היום (שלישי) תושבי העיר הצפונית על ידי משאל תושבים. לאחר שלפני כחצי שנה הוחלט בוועדת השמות במשרד ראש הממשלה על שינוי שמה של נצרת עילית. מדובר ביוזמה של ראש העירייה, רונן פלוט. בעקבות הצעתו כונסה ועדה ציבורית, בראשות מנכ"ל העירייה, חוה בכר, וזו דנה בכ-200 שמות שהוצעו על-ידי אזרחים באתר העירייה ובדף הפייסבוק של העירייה. מתוך כלל ההצעות הוציאה הוועדה חמישה שמות שעלו ל'גמר'. מתוך שמות אלו נבחר השם 'נוף הגליל'.

מהות היוזמה של קריאת השם החדש נעוצה בצורך בהפרדה בין נצרת עילית לנצרת הצמודה אליה. לאחר החלטת וועדת השמות במשרד ראש הממשלה הסביר ראש עיריית נצרת עילית כי "הגיע הזמן לשים קץ לבלבול. אחרי 62 שנים, נצרת עילית לא צריכה להצטדק שהיא לא נצרת, אנחנו עיר נפרדת, אנחנו לא שכונה של נצרת, אלא עיר נפרדת. איננו כמו עפולה עילית, ויקנעם עילית שהן שכונות", אמר פלוט.

למנוע בלבול: ראש עיריית נצרת עילית מתכוון לשנות את שם העיר

ראש העיר החליט להעביר את ההחלטה האם יקראו לעירם 'נוף הגליל' לידי התושבים ולקיים משאל, בדומה לבחירות, שבו התושבים יחליטו האם הם תומכים בשינוי שם העיר, משאל זה יתקיים כאמור מחר.


ראש העיר רונן פלוט עם פתק ההצבעה

בעבר התבטאו בעניין גדולי ישראל בראשות מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי כי יש לשנות את שם העיר שמבוסס על "נצרות", במיוחד שבעיר החלה לקום קהילה חרדית בשכונת "הר יונה". מאז פעלו הנציגים החרדים בעניין, ומאז שפלוט נבחר לראשות העיר הוא הצטרף ליוזמה.

הרב גרשון ברלין יו"ר 'דגל התורה' בעיר מספר: "שר התורה הורה במפורש לכולל בעיר שלהישאר במקום רק בתנאי שיחליפו את שם העיר, ממש בצורה ברורה אמר את זה", לדבריו: "אנחנו בטוחים שאחרי קיום הציווי של ר' חיים ברור שנראה התפתחות מאסיבית בכל נצרת עילית ובהר יונה ג' בפרט", הרב ברלין מוסיף כי "כל פעם שהיינו נכנסים למרן שליט"א והיינו מזכירים את השם נצרת עילית, הרגשנו שלמרן ממש לא נוח עם זה".