צילום: נתי שוחט / פלאש 90

דיווח: הכסף הקטארי שמגיע דרך ישראל זולג לזרוע הצבאית של חמאס

מקורות בעזה מספרים כי פעילים ומפקדי גדודים בזרוע הצבאית של הארגון מקבלים את הכסף הקטארי דרך עזתים הנמצאים ברשימת המוטבים שאושרה בידי ישראל. אתמול העביר השליח הקטארי 15 מיליון דולר לרצועה

מקורות בעזה אומרים היום (שלישי) כי כספים מקטר שנכנסים דרך ישראל לרצועת עזה, זולגים בהמשך הדרך לאנשי הזרוע הצבאית של חמאס. את הדברים אמרו המקורות ל'כאן ב'. לדבריהם, פעילים ומפקדי גדודים בזרוע הצבאית, מקבלים את הכסף דרך מקורבים ששמותיהם ברשימת המוטבים אשר אושרה בידי ישראל.

אתמול דווח כי השליח הקטארי מוחמד אל-עמאדי העביר בלילה שבין ראשון לשני את כספי הסיוע לידי רצועת עזה, השליח הקטארי נכנס מוקדם יותר לרצועה דרך מעבר ארז והצטרף לסגנו, על מנת להעביר את 15 מיליון דולרים. המענק יחולק ל-108 אלף משפחות בעזה.

אחרי הכנסת הכסף הקטארי: נפתח מרחב הדיג ברצועת עזה

כלי התקשורת ברצועת עזה דיווחו כי הכסף הקטארי הופקד בבנק הדואר ברחוב עומר אל-מוכתאר, והוא צפוי להיות מחולק למשפחות עניות, שיקבלו 100 דולר כל אחת. על פי הדיווחים הפלסטינים, משלחת קטארית בראשות מוחמד אל-עמאדי נמצאת ברצועה ומטפלת בענייני העברת הכספים, כאשר 10 מיליון שקלים יועברו כאמור למשפחות, ו-10 מיליון שקלים נוספים יועברו לישראל עבור אספקת חשמל לרצועה.

בנוסף, חמישה מיליון דולר במזומן יינתנו לפרויקטים "Cash For Work" של האו"ם, שבהם מועסקים עזתים בעבודות זמניות ומשלמים להם על כך. לישראל אין את יכולת השליטה על רשימת המוטבים שמקבלים את הכסף מהאו"ם על ידי השליח למזה"ת ניקולאי מלאדנוב, שלא בדומה למענקי המשפחות הנזקקות – שם השליטה על רשימת מקבלי המענק טובה יותר ושם אין כמעט גורמים שקשורים באופן ישיר לחמאס.

2 תגובות

יופי. מחיאות כפיים ובלון. כאילו, מה חשבתם? שכולם תמימים והכסף הולך לתושבי עזה?
תעשו לי טובה. תתבגרו קצת. על תעשו מאיתנו צחוק. זה היה ברור מהתחלה

יש לי רעיון לתהליך השלום .
נשלח להם משלנו ונגייס להם כספים מכל העולם.
ונקנה להם בזה מזון עשיר מאד יאכטות נרגילות, שהם יעשו כלכך הרבה חיים מזה שהם יהיו מזה עייפים ומפונקיים ,ממש כמו בצפון תל אביב ובכך ירדפו רק שלום.

אאאה אה אה גם נדבר עם המיצריים שיגדילו להם קצת את השטח לכיוון דרום (סיני) שם הם יכלו לבנות קולטים סולריים להפקת חשמל , ובניית צימירים לתיירות.
כדי שיהיה להם כדאיות לבנות נמל אחרת אין שום תועלת בנמל.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו