צילום: דוד כהן / פלאש 90

בדרך להדחה: תקציב העירייה לא אושר, קובי – "יום שחור לטבריה"

כישלון למסית: רון קובי יוזמן לשימוע לפני פיטורים בפני ועדה מיוחדת של משרד הפנים בעקבות הפלת התקציב הערב במועצת העיר. בנוסף, חברי מועצת העיר יפוטרו גם הם ומשרד הפנים ימנה ועדה קרואה לניהול העיר בשנים הקרובות

ראש עיריית טבריה, רון קובי, לא הצליח הערב להעביר את תקציב העירייה בפעם השלישית – ומועצת העירייה התפזרה. לאחר שרוב חברי המועצה הצביעו נגד העברתו. תשעה חברי מועצה הצביעו נגד. ואילו רק שישה הצביעו בעד.

משרד הפנים עתיד להקים ועדה שתהיה אחראית לניהול התקציב. ובהמשך אף להדיח את קובי מראשות העיר ולמנות במקומו וועדה קרואה לשנים הקרובות שתהיה אמונה על ניהול העיר מטעם משרד הפנים.

קובי יוזמן לשימוע לפני פיטורים בפני ועדה מיוחדת של משרד הפנים, ובנוסף, חברי מועצת העיר יפוטרו בעוד כ-14 ימים בשל הכישלון בהעברת התקציב, ומשרד הפנים ימנה תחתם כאמור, ועדה קרואה למילוי תפקידם.

נשיא מועצת חכמי התורה חכם שלום כהן כששמע על מפלתו של רון קובי התבטא: "כבר בתחילת דרכו אמרתי מי שנלחם נגד השבת, הקב"ה יפיל אותו".

מנהל מחוז הצפון במשרד הפנים התייצב הערב בפתח ישיבת מועצת העיר בניסיון לשכנע את חברי המועצה החרדים לאשר את תקציב העירייה לפני שיאלץ לפזר את מועצת העיר ולפתוח בהליך הדחה לרון קובי, ראש העירייה הנבחר.

בתוך כך, נחשף במקור ראשון כי בכירים במשרד התלוננו בימים האחרונים על כך שקובי מאיים אישית על בכירי המשרד ובהם מנכ"ל משרד הפנים ומנהל המחוז. במהלך דבריו אמר רון קובי "חבורת אפסים, אני אקח אתכם לבג"ץ ואני אלמד אתכם אחד אחד. איך לפי החוק אתם תתנהגו, לא אני. אתם תצטרכו להתנהג לפי החוק".

קובי הוסיף "אתם לא תבואו ותעשו שרירים על עיר שלמה שכולה יש בה 22% חרדים שרוצים לסחוט ולחלוב את הקופה הציבורית. ארנונה – בקושי משלמים, לטנף את העיר – מטנפים".

3 תגובות

לא לשכוח.

מה לעשות,,
החיים זה לא פייסבוק

רון נתן אחוזים של החרדים בעיר אבל שכח את המסורתיים בעיר זה סופם של רשעים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *