דו"ח של האו"ם קובע כי יש ראיות אמינות שקושרות את מוחמד בן סלמאן לרצח העיתונאי חשוקג'י. החוקרת המיוחדת שחיברה את הדו"ח ממליצה לחקור את יורש העצר הסעודי בחשד למעורבות ברצח העיתונאי שנרצח בקונסוליה של סעודיה באיסטנבול

פרשת רצח העיתונאי ג'מאל חשוקג'י: חוקר מטעם האו"ם אמר כי "יש עדויות מוצקות למעורבות של בכירים רמי דרג בארמון המלוכה הסעודי, בהם גם יורש העצר מוחמד בן סלמאן. החוקר הוסיף שעל המדינה לקחת אחריות על רצח חשוקג'י ולשלם פיצוים למשפחתו.

הדו"ח של האו"ם קובע כי יש ראיות אמינות שקושרות את מוחמד בן סלמאן לרצח העיתונאי ג'מאל חשוקג'י. החוקרת המיוחדת שחיברה את הדו"ח ממליצה לחקור את יורש העצר הסעודי בחשד למעורבות ברצח העיתונאי, שנרצח בקונסוליה של סעודיה באיסטנבול.

למרות הטענות הרבות שהופנו לעבר בית המלוכה הסעודי, ובעיקר לעברו של יורש העצר, מוחמד בן סלמן, החוקרת קלאמרד לא קובעת מסמרות לגבי מעורבותו ברצח. במקום זאת היא אומרת שיש ראיות אמינות לכך שיש צורך בחקירה נוספת על ידי רשות מוסמכת, לגבי השאלה האם נחצה הרף הפלילי בפרשה. עוד היא קובעת שחשו'קג'י היה מודע היטב לעוצמה של יורש העצר והביע חשש לגורלו אם יחזור לערב הסעודית.

"חאשוקג'י נפל קורבן להוצאה להורג מתוכננת שבוצעה בהוראת ערב הסעודית, והיא אחראית למעשה תחת חוקי זכויות האדם הבין לאומיים", כתב החוקר מטעם האו"ם.

מוקדם יותר השבוע הבטיח בן סלמאן "למצות את הדין" עם החשודים במעשה. לטענתו הם עובדי ממשלה שפעלו על דעת עצמם. "נדרוש שיקחו אחריות על מעשיהם".‎