יו"ר תל"ם במתקפה חריפה בשיחות סגורות על שותפו, יו"ר יש עתיד: "לפיד הלך על קמפיין של שנאה שעשה לנו נזק. הוא פגע בציבורים שבקלות יכולים היו להפוך לשותפים שלנו בעתיד. הרוטציה שלו השפיעה על מצביעים לרעה. זה מגובה בסקרים"

ח"כ משה בוגי יעלון, מספר 3 ברשימת כחול לבן, התייחס הערב (רביעי) בשיחות סגורות עם גורמים פוליטיים להסכם הרוטציה של ראשי מפלגתו בני גנץ ויאיר לפיד, ותקף בחריפות את האחרון: "הסיפור של הרוטציה גורם לנו נזק, עדיף היה שלפיד יוותר על הרוטציה הזו", כך מדווח הערב יובל קרני ב'ווינט'.

בציטוטים נוספים של יעלון, שמפרסם עופר חדד ב'חדשות 12', אומר חבר הרבעייה ב'כחול לבן כי, "לפיד הלך על קמפיין נגטיבי, קמפיין של שנאה שעשה לנו נזק. הוא פגע בציבורים שבקלות יכולים היו למצוא בית בכחול לבן, או להפוך לשותפים שלנו בעתיד. הרוטציה שלו על ראשות הממשלה עם בני גנץ השפיעה על מצביעים לרעה. זה מגובה בסקרים, גם עכשיו".

מספר שלוש ממשיך במתקפה על מספר שתיים ברשימה, "יש לא מעט אנשים מהמרכז והימין שהיו רוצים ויכולים להצביע 'כחול לבן', אבל חוששים מהעמדות שלו. הוא מצטייר יותר אנטי. חשבנו שהוא יהיה גורם מחבר, אבל יש מי שמושכים אותו שמאלה". עוד הוסיף יעלוו בשיחות שקיים כי, "יאיר לפיד הפך לנטל על מפלגת כחול לבן, חשבנו שהוא יעזור לנו להמריא, אבל לא ממש".

מטעמו של יעלון נמסר בתגובה לדברים, כי "כחול לבן תתמודד בבחירות הקרובות בראשות בני גנץ, ומאחוריו הנהגה חזקה ומאוחדת, במטרה להרכיב את הממשלה הבאה לטובת אזרחי מדינת ישראל. יאיר לפיד הוא חבר ושותף לדרך. אני ממליץ ליריבינו הפוליטיים להתמקד בדעת הקהל ולא להמציא סכסוכים דמיוניים".

השבוע קיים יעלון סיור במערכת התקשורת החרדית 'קו עיתונות' ושוחח עם אנשי הצוות על הקשר העמוק שלו עם המגזר החרדי, על סאגת חוק הגיוס, ועל רצונו בקואליציה העתידית עם המפלגות החרדיות. "בתקופת כהונתי כשר הביטחון, הוכחתי שהדרך הנכונה להשתלבות בני העדה החרדית בצה"ל ובחברה היא על ידי עידוד ומתן אפשרות לשרת ולא על ידי כפייה ושיח של שנאה", אמר יעלון בתום הסיור.