מכה לארדואן: לאחר ביטול הבחירות, האופוזיציה שוב ניצחה באיסטנבול

אחרי 25 שנות שלטון מהפך בעיר החשובה - מפלגת העם הרפובליקנית ניצחה בבחירות החוזרות באיסטנבול וגברה פעם נוספת על מפלגתו של ארדואן. הבחירות המקומיות נחשבו למשאל עם על דרכו של ארדואן בצל המשבר הכלכלי

הערב (ראשון) התפרסמו תוצאות הבחירות החוזרות לראשות העיר איסטנבול, מהם עולה כי המפלגה האיסלאמיסטית של נשיא טורקיה ארדואן הפסידה שוב בעיר החשובה. מדובר במכה קשה לנשיא טורקי רג'פ טאיפ ארדואן. הבחירות המקומיות נחשבו למשאל עם על דרכו בצל המשבר הכלכלי.

לאחר ספירת 95% מהקולות עולה כי אקרם איממולו, ממפלגת העם הרפובליקנית CHP, קיבל 53.6% מהקולות לעומת 45.4% לבינאלי יילדירים, ראש הממשלה לשעבר והמועמד של מפלגת הצדק והפיתוח של ארדואן. יילדירים בירך את מועמד האופוזיציה על ניצחונו, ואמר שהוא מקווה כי הוא ישרת היטב את תושבי העיר.

ניצחון זה, הוא השני של איממולו לאחר שבסוף מרץ ניצח איממולו את יילדירים בפער קטן של 15 אלף קולות. מפלגתו של ארדואן טענה לאי סדרים, ובחודש שעבר ועדת הבחירות בטורקיה הורתה לערוך בחירות חוזרות. "לנצח את מפלגת הצדק והפיתוח זה לא חוקי", טענו לאחר ההחלטה באופוזיציה.

ההפסד של ארדואן באיסטנבול הוא מכה קשה למפלגתו ששלטה באיסטנבול ב-25 השנים האחרונות. ארדואן עצמו היה ראש העיר באיסטנבול מ-1994 עד 1998. בעבר אמר ארדואן שניצחון בעיר זהה לניצחון בטורקיה כולה. בבחירות המקומיות בסוף מרץ זכתה המפלגה האיסלאמיסטית ב-51% מההצבעות ברחבי טורקיה, אך הפסידה באיסטנבול ובבירה אנקרה.

2 תגובות

וכל אויבך וכל שונאיך מהרה יכרתו.
ומלכות הרשעה מהרה תעקר ותשבר ותמגר ותכניע במהרה בימנו.

ומלכות הרשעה מהרה תעקר ותשבר ותמגר ותכניע במהרה בימנו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *