רה"מ לשעבר אהוד ברק שהודיע על כוונתו להקים מפלגה חדשה שתתמודד בבחירות הקרובות צפוי לצרף לרשימתו את סגן הרמטכ"ל לשעבר • לפי דיווחים הערב גולן מנסה לגרום לבכירים לשעבר ב'עבודה' ולאישים מוכרים להצטרף למפלגה עתידית

לפי פרסומים הערב (ראשון) סגן הרמטכ"ל לשעבר אלוף (במיל') יאיר גולן צפוי להצטרף למפלגתו החדשה של אהוד ברק. עוד דווח ב'חדשות 13' כי גולן פועל בתקופה האחרונה לגייס ח"כים לשעבר במפלגת העבודה למפלגתו של אהוד ברק. גולן מסר בתגובה לפרסום: "איני מאשר ואיני מכחיש".

אתמול דיווחנו כי בראיון לערוץ 12 בסוף השבוע אמר ברק "לא נכון לרוץ מתוך מפלגת העבודה. החלטתי שצריך לבחון את הצורך להקים מפלגה. בקרוב אודיע אם ארוץ ברשימה בבחירות הקרובות". בנוסף, בשיחות סגורות אמר ברק, "החלטתי להקים גוף פוליטי חדש כי נתניהו יתקשה להתמודד מול ׳כחול לבן׳, ליברמן והגוף החדש יחד"

כפי שדיווחנו בשבועות האחרונים, אהוד ברק בוחן בתקופה האחרונה את האפשרות להקים מפלגה חדשה שירוץ בראשותה בבחירות הקרובות. ברק מעוניין לצרף למפלגה שמות בולטים בפוליטיקה בעבר ואולי בעתיד, כמו ציפי לבני, דן מרידור, אלוף במילואים יאיר גולן ואף ייתכן כי הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט יצטרף. לאחר שיקים אותו, ברק מתכוון לעמוד בראש המפלגה.

ברק פועל מול גורמים בעבודה כאשר מצד אחד הוא מנהל מגעים עם ח"כ איציק שמולי ומצד שני במגעים גם עם ח"כ עמיר פרץ, כדי לשמור על אופציות מכל הכיוונים במקרה שאחד מהשניים ינצח במירוץ על מפלגת העבודה.