גורמים בליכוד ובכחול לבן בוחנים אפשרות לבטל את החוק לפיזור הכנסת ולהמשיך בכנסת הנוכחית, המטרה הסופית היא הקמת ממשלת אחדות. למהלך כזה צריך 80 ח"כים, מה שאין לשני המפלגות. אולם, פרשנים משפטיים טוענים כי מספיק רוב של 61

הערב (ראשון) מתפרסם כי גורמים בליכוד ובכחול לבן בודקים אפשרות לבטל את החוק לפיזור הכנסת ולהמשיך בכנסת הנוכחית בלי צורך ללכת לבחירות חוזרות באלול. לפי הפורסם ב'חדשות 12'. אם 80 חברי כנסת יצביעו בעד ביטול החוק לפיזור הכנסת, החוק מתבטל ועמו גם מערכת הבחירות כולה. השלב הבא בתוכניתם של הגורמים יהיה הקמת ממשלת אחדות של הליכוד ושל כחול לבן.

יצוין כי, גישושים לממשלת אחדות כבר היו ביום פיזור הכנסת. רוב צמרת כחול לבן הייתה מוכנה לשקול שותפות עם נתניהו בנסיבות שנוצרו, אך לפיד שלל זאת על הסף.

הבעיה עם התוכנית המדוברת היא של'כחול לבן' ול'ליכוד' עדיין אין 80 חברי כנסת, זאת משום שהליכוד (35), כחול לבן (35) וכולנו (4) – הם 74 מושבים בלבד, ועדיין יהיה צורך בגיוס של 6 חברי כנסת נוספים.

אך לפי הפרשן הפוליטי של הערוץ, עמית סגל, יש משפטנים שנותנים פרשנות עוד יותר מקלה לחוק, לפיה גם 61 חברי כנסת מספיקים כדי למנוע בחירות. אחת מהם היא מיכל רוזנבוים, מי שהייתה מועמדת מטעם הליכוד לתפקיד מבקר המדינה.

סגל טוען כי גם נתניהו וגם גנץ לא מעורבים במגעים ויידרשו לסוגיה רק אם זו תהיה עסקה מוגמרת. לדברי הפרשן: "לא ברור מה הסיכויים של היוזמה להבשיל, אבל מהעובדה שכבר שבועיים בשתי המפלגות הגדולות דמויות דומיננטיות עוסקות בה, אפשר להבין עד כמה הם מבינים שיש להם הרבה מה להפסיד בבחירות האלה".

מכחול לבן נמסר בתגובה: "יש רק אפשרות אחת לביטול הבחירות – נתניהו יתפנה לטפל בענייניו המשפטים וכחול לבן תוביל ממשלה רחבה".