אור לנתיבותיה • מאות בכנס בוגרים של ישיבת 'אור יהושע – נתיבות התורה' בית שמש

מאות רבות של אברכים בני עליה התכנסו השבוע לכנס הבוגרים הראשון של ישיבת 'אור יהושע – נתיבות התורה' בבית שמש, לרגל ציון שנת העשור לישיבה הק' • צילום: יעקב לדרמן

 • אל תתנו חמצן לקורונה!

  תוכן מקודם

 • הדרך שלך לפרנסה ברווח - בהתחייבות

  תוכן מקודם

 • יתמות עגולה: "בגיל 16 מצאתי את עצמי יתומה מאב ואם"

  תוכן מקודם

 • יש לך כסף. מגיע לך יחס של כבוד

  תוכן מקודם

הישיבה הק' הוקמה לפני כעשר שנים על ידי הגאון האדיר רבי יוסף רובינשטיין שליט"א, תלמידם של גדולי הדור הקודם זצוק"ל, אשר ידיו רב לו בהעמדת תלמידים באופן מיוחד. מהקמתה הושתתה הישיבה על הקניית 'דרך בלימוד', מתוך מתיקות התורה, בצורה ייחודית, כאשר תוך זמן קצר קנתה לה הישיבה מקום מכובד בכותל המזרח של עולם הישיבות בכלל, ובעיר התורה בית שמש בפרט.
לרגל שנת העשור התקבצו בוגרי הישיבה אשר פזורים בכל רחבי הארץ, לערב של התעלות והתרוממות, סביב שולחנות ערוכים, כדי לזכות לקבל מאורה של הישיבה, ולחסות בצילו של ראש הישיבה הגר"י רובינשטיין שליט"א.

את האירוע כיבדו הגאון רבי מרדכי גולדשטיין שליט"א רב שכונת משכנות יעקב – רמת בית שמש א', והגאון רבי אלימלך קורנפלד שליט"א רב קהילת הגר"א ברמת בית שמש א', אשר מלווים את הישיבה מיום היווסדה כמגדל אור בתוככי רמת בית שמש א'.
כן כיבדו את האירוע פרנסי העיר, הרב משה אבוטבול שליט"א ראש העיר לשעבר, והרב ישראל סילברסטיין נציג דגל התורה במועצת העיר.

ברגש רב נשמעו דבריו של ראש הישיבה הגאון רבי יוסף רובינשטיין שליט"א, כאשר בוגרי הישיבה עומדים על רגליהם שעה ארוכה ושרים לכבוד רבם שהוא אביהם – ראש הישיבה שליט"א, אשר דאג לכל אחד ואחד מהם בהיותו בישיבה כאב לבנו ממש.
ביראת הכבוד נשמעו דבריו של נשא הישיבה מרן הגר"א פילץ שליט"א ראש ישיבת תפרח, אשר כיבד את הנוכחים בהשתתפותו, ובדבריו שיבח ורומם את קיומה של הישיבה, כמקום בעל שורשים עמוקים, אשר מגדל אילנות בעלי פארות מרשימים ומיוחדים.
בסיום הערב הוקרנה מצגת מיוחדת על עשר שנותיה של הישיבה, וכן את ברכתו המיוחדת של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א לבני הישיבה ובוגריה.
בוגרי הישיבה ציינו שהאירוע המיוחד ייחרת בליבם לעד, ויחזק את הקשר המיוחד עם הישיבה ורבניה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו