ראש הממשלה לא הסכים לחשוף את פרטי כל הונו הפרטי, ובעקבות זאת דחתה ועדת ההיתרים את בקשתו לקבלת תרומה ממקורבו המיליארדר, למימון הגנתו המשפטית. הוועדה הורתה לנתניהו להחזיר 300 אלף דולר שכבר קיבל ללא היתר

ועדת ההיתרים הודיעה היום (שני) לראש הממשלה בנימין נתניהו כי היא דוחה את בקשתו לקבל מימון חיצוני מאיש העסקים ספנסר פרטרידג' לצורך מימון הגנתו המשפטית. זאת לאחר שחלף המועד האחרון שהקציבה הוועדה לנתניהו למסירת מידע מקיף על קשריו עם פרטרידג' והצהרת הון.

אתמול בערב ביקשו סנגורי נתניהו מהוועדה לדחות ב-30 ימים נוספים את המועד למסירת המידע, כיון שהוא בוחן דרכים אחרות לקבל את המימון, אולם בקשתו נדחתה. בהחלטתה ציינה הוועדה שוב שעל נתניהו להחזיר 300 אלף דולר שכבר קיבל ללא היתר מבן דודו, נתן מיליקובסקי, וכן את החליפות שקיבל או שווי שלהם.

ועדת ההיתרים דחתה את בקשתו, מפני שסירב למסור את הפרטים הנוספים שדרשה באשר להונו וליחסיו עם איש העסקים ספנסר פרטרידג'. בפעם הקודמת בה עלה הנושא לדיון בבג"ץ, נקבע במסגרת הפשרה כי נתניהו יוכל להגיש בקשה מחודשת וידונו בה. אז התבקש ראש הממשלה להגיש הצהרת הון מאוד מפורטת שכללה פירוט של נכסיו והונו האישי. אך זו לא הוגשה – וכעת באופן סופי לא אושרה בקשתו.

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה לאחרונה למבקר המדינה יוסף שפירא, ימים לפני פרישתו, כדי שהאחרון יעניק לו הרשאה לקבלת הלוואה מאיל ההון ספנסר פרטרידג' לצורך מימון הגנתו המשפטית. מדובר בצעד עוקף ועדת ההיתרים שליד מבקר המדינה, אשר סירבה כאמור לאשר לנתניהו לקבל כספים מפרטרידג'.

ב'חדשות 13' דווח כי, המבקר שוקל בחיוב את הבקשה של נתניהו, ואם אכן יסכים הוא יעזור לראש הממשלה לעקוף את ועדת ההיתרים. מבקר המדינה מסר כי ישקול את העניין אם יימלאו שני תנאים – האחד הוא שההלוואה תהיה בתנאי שוק והשני שהיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, יאשר זאת ויוודא שאין ניגוד עניינים בין נתניהו לפרטרידג'.