בסוכנות הידיעות האיראנית "תסנים" מצטטים את מפקד חיל הים האיראני חוסיין חנזאדי שמאיים בעקבות התקרית במצרי הורמוז בשבוע שעבר, כי "זו הייתה תגובה תקיפה מצד טהראן - וניתן לבצע אותה שוב". שר התקשורת האיראני: מתקפות הסייבר של ארה"ב נכשלו

מפקד חיל הים האיראני, חוסיין חנזאדי, התייחס הבוקר (שני) למתיחות עם ארה"ב בעקבות הפלת המל"ט האמריקני מעל מצרי הורמוז בשבוע שעבר, לפי הדווח בסוכנות הידיעות האיראנית 'תסנים', חנזאדי אמר כי "הפעולה הייתה תגובה תקיפה", ואיים כי "ניתן לחזור עליה אם צריך". הבכיר האיראני התרברב ואמר: "כולם ראו את היירוט של המל"ט – אני יכול להבטיח לכם שהתגובה הנחושה הזו עשויה להישנות, והאויב יודע את זה".

בתוך כך, שר התקשורת של איראן אמר היום כי מתקפות הסייבר של ארצות הברית נגד מטרות איראניות לא נחלו הצלחה. השר ג'וואד אזארי-ג'הרומי כתב בחשבון הטוויטר שלו: "הם מנסים ברצינות, אך לא השלימו מתקפה מוצלחת". הוא הוסיף כי איראן מתמודדת עם טרור סייבר זה זמן רב, וכי בשנה שעברה סיכלה ארצו 33 מיליון מתקפות כאלה.

איראן: "יכולנו להפיל מטוס עם 35 אנשי צוות אמריקנים"

דברי שר התקשורת האיראני מגיעים לאחר שאמש (ראשון) דיווח ה"ניו יורק טיימס" כי גורמי צבא ומודיעין אמריקניים פועלים כדי לפתח פעולות חשאיות במטרה להיאבק בתוקפנות האיראנית במפרץ הפרסי, זאת בעידוד הבית הלבן, שמעוניין בפעולות שיסייעו להרתיע את איראן, ומנגד לא יביאו להסלמה ולמלחמה כוללת – כך מפי גורמים אמריקניים.

התוכניות החשאיות הן בהמשך למתקפות הסייבר שהיו בחמישי, בתקופה להפלת המל"ט האמריקני. אותן מתקפות סייבר, כך נכתב ב"ניו יורק טיימס", נועדו לפגוע בארגון המודיעין האיראני שלטענת האמריקנים אחראי לתקיפת מכליות הנפט באזור המפרץ הפרסי. המבצע האמריקני נועד להשבית, לפחות זמנית, את המחשבים שבהם השתמשו אנשי המודיעין. מתקפת סייבר נוספת נועדה להשבית את המחשבים ששולטים על משגרי הטילים האיראניים.

לפי אחד הגורמים, הבית הלבן אמר לבכירים בצבא ובמודיעין כי כעת הוא מעוניין באפשרויות שמתכתבות עם קו הפעולה של משמרות המהפכה של איראן. טראמפ הבהיר כי הוא מאמין שבשלב זה, מתקפה ישירה תחריף את המצב המתוח. עם זאת, הוא הזהיר את איראן שוב ושוב נגד פעולות תוקפניות נוספות. בכירים במודיעין ובצבא אמרו לגורמים בבית הלבן, בהם טראמפ, כי ללא תגובה נוספת מצד ארצות הברית, איראן תמשיך לערער את המצב באזור.

הגורמים לא סיפקו פרטים על הפעולות הסודיות אבל אלו יכולות לכלול מגוון רחב של פעולות, כגון התקפות סייבר נוספות או פעולות חשאיות של כוחות להשבתת סירות המשמשות את האיראנים לבצע פיגועים ומבצעים חשאיים. על פי הפקידים ל-C.I.A ישנן תוכניות סודיות לתגובה על הפרובוקציות האיראניות ובכירים בארגון דנו עם הבית הלבן על האפשרות להרחיב את הפעולות החשאיות של הסוכנות.

עוד נכתב בעיתון האמריקני כי ארצות הברית עשויה לפגוע במערך השיט האיראני במטרה למנוע ממנו ביצוע פרובוקציות נוספות במפרץ הפרסי. עוד נכתב כי ארגוני המודיעין האמריקניים עשויים לפעול במטרה לעודד את האופוזיציה במדינה לצאת במחאה על המצב הכלכלי הקשה בה.