שר הפנים אריה דרעי: "אלו בחירות מיותרות ובזבוז כספי ציבור, לצערי הרב. יש לישראל אתגרים רבים ובמקום לפתור את הבעיות ולפעול למען האזרחים, אנחנו נכנסים לעוד תקופת בחירות. ואותו אדם שהביא לבחירות עוד מתריע על גובה הגירעון"

היום התקיימה בבניין הכנסת ישיבת ועדת הבחירות לכנסת ה-22 בראשות השופט חנן מלצר שמונה כיו"ר גם לבחירות הקרובות. בין המשתתפים, שר הפנים אריה דרעי.

במהלך דבריו אמר השר כי ״אלו בחירות מיותרות ובזבוז כספי ציבור, לצערי הרב. יש לישראל אתגרים רבים ובמקום לפתור את הבעיות ולפעול למען האזרחים, אנחנו נכנסים לעוד תקופת בחירות. ואותו אדם שהביא לבחירות עוד מתריע על גובה הגירעון״.

השר דרעי אף הציג הצעת ייעול: ״הגיע הזמן שבכל קלפי – לא בתוך הקלפי עצמה אלא מול חברי ועדת הבחירות יותקנו מצלמות, כדי לתרום לשקיפות מלאה. מדובר בכסף קטן יחסית שתתן תחושת ביטחון טובה לכולם ותמנע את שורת התלונות הקבועות על טוהר הליכי ההצבעה והספירה״.

השופט חנן מלצר אמר במהלך הישיבה "מאחר ואנו עכשיו במועד ב – אין לי אלא לקוות שלא יהיה גם מועד ג'. מלצר הודיע כי החליט להעלות ב-32 אחוז את השכר של כאלף עובדי ועדת הבחירות המרכזית ובוועדות האזוריות בגלל הקושי לגייס עובדים.