נשיא ארה"ב אמר בראיון לתקשורת האמריקאית כי לא ישלח כוחות קרקע במקרה של מלחמה עם איראן. טראמפ הוסיף: "אני לא חושב שההנהגה שלהם חכמה. איראן קורסת". ברקע: תרגיל F-35 משותף לחיל האוויר עם ארה"ב ובריטניה

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שב והצהיר היום (רביעי) כי הוא רוצה להימנע מעימות צבאי. אך הוסיף כי כל מלחמה בין וושינגטון לטהרן תהיה מהירה. את הדברים אמר טראמפ בריאיון לרשת "פוקס" האמריקאית, הנשיא נשאל אם מתקרבת מלחמה עם איראן והשיב: "אני מקווה שלא, אבל אנחנו בעמדה חזקה מאוד אם משהו יקרה. אני לא מדבר על חיילים על הקרקע, אני רק אומר שאם משהו יקרה – הוא לא יימשך הרבה מאוד זמן". טראמפ הוסיף: "אני לא חושב שההנהגה שלהם חכמה. איראן קורסת".

הראיון של נשיא ארצות הברית מגיע אחרי שאתמול פרסם טראמפ הודעה בטוויטר בה איים על איראן ואמר כי, "המנהיגות האיראנית לא מבינה את המילים 'יפה' או 'חמלה', הם אף פעם לא. למרבה הצער, הדבר שהם כן מבינים הוא כוח ועוצמה, ארצות הברית הברית היא ללא ספק הכוח הצבאי החזק בעולם, עם השקעה של 1.5 טריליון דולר רק במהלך השנתיים האחרונות".

עוד הוסיף טראמפ: "האזרחים הנהדרים של איראן, סובלים ללא שום סיבה בכלל. המנהיגות שלהם מבזבזת את כל הכסף שלהם על טרור וקצת על כל השאר. ארצות הברית לא שכחה את השימוש של איראן בפצצות שהרגו 2000 אמריקאנים, ופצעו נוספים".

לסיום תקף את קודמו בתפקיד ואת הסכם הגרעין, "ההצהרה, המטופשת והמעליבה שפורסמה היום, רק מראה שהם לא מבינים את המציאות. כל התקפה של איראן על כל דבר אמריקני תיתקל בכוח ועוצמה אדירים. באזורים מסוימים, עוצמה אדירה פירושה השמדה. לא עוד ג'ון קארי ואובמה".

הבוקר מסר דובר צה״ל כי אתמול (שלישי), הסתיים תרגיל בהובלת חיל האוויר האמריקאי ובהשתתפות חיל האוויר הבריטי וחיל האוויר הישראלי. מדובר באימון האווירי הבינלאומי הראשון של מטוסי ה-F-35 הישראליים לצד מטוסי ה-F-35 הזרים. התרגיל התקיים ‏מעל הים התיכון ו‏תרגל תרחישי התמודדות והגנה מול איומים משתנים במטוסי קרב מתקדמים, ביניהם מטוס ה-F-35.

דובר צה"ל הדגיש כי, "התרגיל תוכנן כחלק מגרף האימונים ומהווה הזדמנות ייחודית לאימון משותף של מטוסי הקרב מדור 5, מאפשר את שיתוף הפעולה בין החילות ופיתוח היכולות המשותפות. חיל האוויר מקיים וימשיך לקיים אימונים בינלאומיים משמעותיים לחיזוק שיתופי פעולה צבאיים עתידיים, בדגש על קידום יכולות ה-F-35".

ראש להק אוויר, תת-אלוף אמנון עין–דר, אמר כי "התרגיל אשר התקיים אתמול לראשונה – הינו תרגיל F35 בין-לאומי, המשקף את שיתוף הפעולה ההדוק בין החילות. שיתוף הפעולה הבינלאומי בין ישראל, ארה״ב ובריטניה מחזק אינטרסים משותפים ויכולות חדשות ובלעדיות במזרח התיכון".