יו"ר הכנסת ניסה לזמן את גנץ על מנת לדון ביוזמה לביטול הבחירות, אולם יו"ר 'כחול לבן' סירב לקיים פגישה בנושא - "גנץ הבהיר כי הנושא לא על הפרק וכי הוא לא מוכן לדון". אתמול אמר גנץ כי "נתניהו לחץ על כפתור פיזור הכנסת ואין דרך חזרה"

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין פנה ללשכתו של יו"ר כחול לבן בני גנץ על מנת לדון ביוזמת הליכוד לביטול הבחירות, אך גנץ הבהיר כי ביטול הבחירות לא על הפרק וסירב לקבוע פגישה בעניין. כך מדווחים הערב (חמישי) ב'וואלה חדשות'. לפי הדיווח, גורמים בכחול לבן הבהירו כי גנץ לא מסרב להזמנה של יו"ר הכנסת, אולם הוא לא מוכן לדון בביטול הבחירות. "ככל שתתקיים פגישה עם יו"ר הכנסת היא לא תעסוק בנושא התיאורטי של ביטול הבחירות, שהובהר כי אינו על הפרק", אמרו הגורמים.

בלשכתו של יו"ר הכנסת אישרו את הדברים וטענו כי אדלשטיין הבין מסירובו של גנץ שאין היתכנות פוליטית לביטול הבחירות, ובשל כך, נסוג מהניסיון לתאם את הפגישה.

אדלשטיין מוביל לביטול הבחירות, בדרך לראשות הממשלה / שמואל בן צבי

במסיבת עיתונאים שכינס אתמול גנץ בעקבות הדיווחים על האפשרות לביטול הבחירות, אמר יו"ר כחול לבן כי,"נתניהו לחץ על כפתור פיזור הכנסת ואין דרך חזרה. נתניהו, רואה סקרים- וממציא שקרים וספינים. אני כאן כדי להזכיר לו – לא ניתן להזדכות על האחריות. נתניהו כפה את המציאות הזו, והוא לא יכול לנסות להעביר את האשמה לאחרים או לעשות שימוש ציני במוסד יו"ר הכנסת".

"בכל תקופת המשא ומתן הקואליציוני, על אף שאנו הסיעה הגדולה ביותר בכנסת, נתניהו לא פנה אלינו והעדיף להרכיב את "ממשלת סמוטריץ'"- ממשלה קטנה, קיצונית וסחטנית. המטרה היחידה שלו הייתה קואליציה שתאפשר לו להעביר את פסקת ההתגברות וחוק החסינות שיצילו אותו ממשפט".

יו״ר הכנסת הגיב לגנץ ואמר: "אני אומר באופן חד וברור: קיימת התכנות משפטית לביטול פיזורה של הכנסת, כמו גם רצונו של הציבור בישראל לבטל את הבחירות החוזרות. לא הייתי יוזם את המהלך הזה אלמלא הייתי בטוח שהוא אפשרי. אני שב וקורא לכל הצדדים להפנים את גודל השעה, לנהוג באחריות ולהבין כי זו העת להניח להתנגחויות, למילים ולססמאות – ולפעול לטובת הציבור הישראלי. זה מה שאזרחי ישראל מצפים מאיתנו".