לאחר שטראמפ צייץ בטוויטר: המנהיג הצפון קוריאני קיבל את הצעתו של נשיא ארצות הברית להיפגש באזור המפורז שבין שתי הקוריאות. טראמפ: "נאמר לי שקים מעוניין לקיים מפגש בזק". נשיא דרום קוריאה: "מדובר בשני מנהיגים אמיצים"

נשיא קוריאה הדרומית, מון ג'יאה-אין, אישר היום כי נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ייפגש היום עם מנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג און, באזור המפורז בין שתי הקוריאות. טראמפ אמר אתמול במהלך מסיבת עיתונאים בפסגת ה-G-20 כי הוא ייסע היום לדרום קוריאה בכדי להיפגש עם עם הנשיא המקומי ולסייר באזור המפורז וכי "ישמח להגיד שלום לקים".

טראמפ אמר כי "נאמר לי שקים מעוניין לקיים מפגש בזק ואנחנו נמצאים בשלבי תיאום אחרונים". עוד הוסיף כי הוא מצפה לפגישה עם המנהיג ש"אותו רצה לראות במשך זמן רב". טראמפ, שהשתתף בוועידת G20 הנערכת ביפן, צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי בתחנה הבאה שלו בדרום קוריאה הוא ישמח ללחוץ את ידו של קים בסמוך לקו הגבול המחלק את קוריאה במשך 75 שנה.

לקראת הפגישה, סטיבן ביגן, שליחו המיוחד של הממשל האמריקני לענייני קוריאה-הצפונית נפגש עם שר החוץ של המדינה באזור המפורז. סגן שר החוץ הצפון קוריאני, צ'ו סון ווי, אמר מוקדם יותר כי, "אנו רואים בזה רעיון מעניין מאוד, אך לא קיבלנו הצעה רשמית. לדעתי אם אכן תיערך פגישה בגבול כפי שאמר הנשיא טראמפ, זה יהיה מאורע חשוב נוסף במערכת היחסים הנרקמת בין שני המנהיגים, ובשיפור היחסים בין המדינות".

"מדובר בשני מנהיגים אמיצים", אמר הנשיא הדרום קוריאני מון ג'יאה-אין כשמסר את ההודעה על הפגישה הצפויה. "אני מקווה ששמו של טראמפ יופיע בדפי ההיסטוריה כמי שהשיג שלום בחצי האי הקוריאני". מון ג'יאה אין הוזמן לפגישה בין טראמפ לז'ונג און. "אנחנו לא ממהרים, בסך הכול תהיה לחיצת ידיים, לשאול מה שלומו. לא ראינו אחד את השני מאז פסגת וייטנאם", הוסיף הנשיא טראמפ.