אחרי סכסוך ממושך ונתק של 12 שנה, יו"ר ארץ חדשה וממובילי המחאה נגד נתניהו נפגש עם ברק. ההערכה שיניב שטען כי ברק איש מקולקל ומושחת יצטרף לרשימתו לקראת הבחירות הקרובות. לפיד: "לא נתחבר עם אהוד ברק"

אלדד יניב, שהיה בעבר יועצו הקרוב של ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק ובהמשך הפך לאחד ממבקריו החריפים, הודיע היום (ראשון) על תמיכתו בברק. לפי ההערכות במערכת הפוליטית יניב, שהקים ועמד בראש מפלגת ארץ חדשה, ירוץ עם ברק בבחירות הקרובות, אך טרם פורסמה הודעה רשמית בנושא. "אחרי 12 שנה שבהם לא החלפנו אפילו מילה אחת וריב גדול כמו שרק אנחנו יודעים לעשות, החלטנו לעשות תיקון גדול", כתב היום יניב לצד תמונה שלו ושל ברק מהיום יניב ציין כי "זה רק ההתחלה" והוסיף: "אני עם ברק".

‎בעבר מתח יניב ביקורת חריפה על ברק ובמספר הזדמנויות אף כינה את ברק "מושחת". בריאיון ל'גלובס' לפני מספר שנים אמר יניב: "הבנתי שברק לא איש שמתאים לחיים ציבוריים, כי הוא איש מקולקל. הכהונה הראשונה שלו גרמה חורבן ונזקים גדולים למדינה, כשהוא נבחר שוב, התברר לי שנפלתי בפח. ראיתי תוך שנייה שהוא לא מתכוון לעשות שינוי ולתקן את המדינה. כל מה שהוא רצה זה להיות שר ביטחון, לאחוז בכוח ולשרוד… גילינו שברק הוא כמו ביבי. לא היה שום תיקון".

יניב היה מקורב לאהוד ברק ב-1999 ולאחר הניצחון של ברק בבחירות מונה לראש המטה של ראש הממשלה. בהמשך שימש היועץ המשפטי של מפלגת העבודה והמשיך להיות אחד המקורבים לברק עד שפוטר על ידו ב-2007 "בהודעת ביפר".

בתוך כך, חבר הכנסת ובכיר כחול לבן יאיר לפיד התייחס הערב בריאיון ל'חדשות 13' לחזרתו לחיים הפוליטיים של ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק ולאפשרות לחיבור ל'כחול לבן' ואמר כי "לא נתחבר עם אהוד ברק – אוהד ברק שייך לשמאל, וזה בסדר". בתגובה לדברים אמר ברק כי "הדבר היחידי שחשוב הוא גודל הגוש שינצח את נתניהו ויחליף את השלטון. רצוי שאנשים מרכזיים בגוש יימנעו מלהדהד את דברי הפירוד של נתניהו ויתמקדו במאמץ להחלפתו".