חיים ביבס ורון קובי. צילום: Tomer Neuberg/Flash90

דיווח: ראשי הערים מהליכוד מובילים חילולי שבת בהנחיה מ"למעלה"

במטרה להילחם בנרטיב של ליברמן החליטו בליכוד לשחרר את הרסן ולהורות על ראשי הערים מטעמה להפעיל את סמכותם בעירם נגד קדושי ישראל. "הם מחושקים מלעסוק בעניינים אלה בזירה הארצית, בשל מחויבות המפלגה למפלגות החרדיות"

החלטתם של חיים ביבס, ראש עיריית מודיעין ויו"ר מרכז השלטון המקומי, איש ליכוד מרכזי ומקורבו של ראש הממשלה נתניהו, ושל כרמל שאמה – הכהן ראש עיריית רמת גן, ח"כ לשעבר ובעל תפקידים ממלכתיים מטעם הליכוד, להפעיל קווי תחבורה לאזורי בילוי ולים בשבת, אינה מקרית אלא מתוכננת, מכוונת וממוקדת.

על פי דיווח ב'מרכז העניינים', בשבתות הקרובות יצטרפו אליה עוד ערים נוספות הנמצאות בשליטת נציגים המזוהים עם הליכוד, שיפרצו את הגדרות ובעקבותיהם יבואו, כמובן, גם ראשי ערים מן השמאל ומיש עתיד. אנשי הליכוד, וכאלה שלוטשים עיניהם להתקדם במערכת הפוליטית, דווקא הם אלו שנושאים את דגל הפגיעה בקדושת השבת. כך זה ברמת גן, כך במודיעין, כך באשדוד, כך גם בפתח תקוה והרשימה עוד ארוכה.

מסתמן שמדובר במגמה מכוונת של הדרג העליון והבכיר ביותר בליכוד, שגיבשו תוכנית שתתמודד עם איווט ליברמן המציב את נושאי הדת בראש משימותיו הפוליטיות, ומכוון למשוך קולות של שונאי דת המצויים גם בימין ובליכוד. זה גם ההסבר לכך שלא נציגי שוליים של הליכוד, נצבים בחזית מובילי שבירת הסטטוס קוו בנושא השבת, אלא אנשים מרכזיים הנשמעים להנהגה ויודעים כי היא מרוצה מכך.

בעיתון מציינים כי, "בליכוד מבינים כי הם מחושקים מלעסוק בעניינים אלה בזירה הארצית, בשל מחויבות המפלגה למפלגות החרדיות, יהדות התורה ושס ולאיחוד הימין, והם אינם יכולים לספק תחבורה בשבת, אף לא חלקית, או פתיחת עסקים, בניגוד לסטטוס קוו ותוך כדי הפרת חוקים, והם עושים זאת ברמה המקומית של נבחריהם, לא רק בלי לעצור אותם, אלא בשתיקה שבהסכמה, וסבורים כי הם מסירים בדרך זו את העדיפות של ליברמן שפועל בכיוון הזה בגלוי".

2 תגובות

רשעי העולם לשנת תשע"ט. איווט ליברמן וקובי רון. לשניהם מצופה לשבת בכף הקלע בקרוב.

מידה כנגד מידה, יפעילו את הגהינום בשבת עבורם בשבת במיוחד… ולא יצאו ממנו לעולם. מפחיד איזה עונש נוראי מחכה להם למחטיאי הרבים ההמוניים האלה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *