ראש הממשלה קורא היום למדינות אירופה להחזיר את הסנקציות על איראן באופן מיידי: "התחייבתן שתפעילו את הסנקציות האוטומטיות שנקבע במועצת הביטחון". נתניהו הוסיף: "בקרוב ייחשפו עוד הוכחות שאיראן שיקרה כל הזמן".

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם היום (שני) בטקס 'יחידות מצטיינות במערך המילואים' שנערך בבית הנשיא וקרא למדינות אירופה להחזיר את הסנקציות על איראן באופן מיידי, כפי שהתחייבו בעת חתימת ההסכם. נתניהו אמר: "היום הודיעה איראן שהיא מפרה התחייבות מפורשת שלה, כשהיא חצתה את רף 300 ק"ג בהעשרת אורניום". לדברי נתניהו: "איראן מתקדמת בצעד משמעותי לייצור נשק גרעיני".

"אני חוזר ואומר: ישראל לא תאפשר לאיראן לפתח נשק גרעיני". הוסיף ראש הממשלה וקרא למדינות לעמוד בהתחייבויות מערב חתימת ההסכם: "ביום הזה, אני גם קורא לכל מדינות אירופה: עמדו בהתחייבות שלכן. התחייבתן לפעול ברגע שאיראן תפר את הסכם הגרעין, התחייבתן שתפעילו את מנגנון הסנקציות האוטומטיות שנקבע במועצת הביטחון. אז אני אומר לכן: עשו זאת", נתניהו חזר על הדברים גם באנגלית.

איראן מאשרת: חרגנו מכמות האורניום המעושר שנקבעה בהסכם

ראש הממשלה הוסיף: "כשחשפנו את ארכיון הגרעין הסודי של איראן, הוכחנו שכל הסכם הגרעין עם איראן בנוי על שקר אחד גדול". לדבריו: "עכשיו אפילו איראן מודה בכך". נתניהו חשף כי "בקרוב ייחשפו עוד הוכחות שאיראן שיקרה כל הזמן".