אהוד ברק בהכרזה דרמטית במסיבת העיתונאים כעת בת"א: "ממשלה שנהיה שותפים להקמתה תוביל תוך שנה לביטול חוק הגיוס. נעשה סוף לישראבלוף". מטרתנו להחזיר את ישראל לפסים ולהפיל את נתניהו. לא נשב איתו בשום מצב. נקודה

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק מקיים בשעה זו מסיבת עיתונאים לאחר ההכרזה בימים האחרונים על הקמת מפלגה חדשה בה יתמודד בבחירות הקרובות לכנסת ה-22. במהלך מסית העיתונאים הצהיר ברק: "ממשלה שנהיה שותפים להקמתה תוביל תוך שנה לביטול חוק הגיוס. חוק הישראבלוף. מטרתנו להחזיר את ישראל לפסים ולהפיל את נתניהו. לא נשב איתו בשום מצב. נקודה. לאחר לכתו נשב עם כל מי שיסכימו לעיקרי תפיסתנו".

ברק הוסיף "נשלב ידיים כדי להפילו, ונשב עם כל מי שיסכימו לעיקרי תפיסתנו. אנחנו מביאים אנרגיה ממוקדת, וקוראים לכל המפלגות בגוש השמאל-מרכז לשלב ידיים ולהתלכד לאגרוף מנצח אחד. אין לנו שום תנאים מוקדמים, למעט אחדות המטרה".

"כשם שחתכתי את הקשר הגורדי של ישיבה חסרת תוחלת ומדממת בדרום לבנון לאחר כמעט 20 שנה. כך גם הפעם, נחתוך את הקשר הגורדי הזה, אם תתנו לנו את אמונכם, וננוע קדימה, מכפייה שנכשלה – לשילוב מצליח".

"יהיו מתנגדים. יהיו מטיפים בשער. יהיו רואי שחורות. הם היו שם בלי סוף, גם כאשר הוצאתי את צה״ל מלבנון וקטעתי באחת שרשרת דמים מיותרת".

"אני, עבדכם, לפני 20 שנה כראש הממשלה – הקמתי את וועדת טל שעסקה בשאלת גיוס בני הישיבות ודחית השירות בצה״ל.
לכולנו היו כוונות טובות. אבל יש לומר את האמת. יישום חוק טל נכשל. וזה היה גורלם של כל הנסיונות מאז. ולכן, הגיע הזמן לומר אמת! זה לא עבד ולא יעבוד".

על פי התוכנית של ברק: צה"ל יגייס לפי צרכיו, אך עדיין יישאר צבא העם. כולם יהיו חייבים (כולל הערבים) לשרת בשירות אזרחי. השמה במקומות עבודה לחרדים, נשים וגברים 4. שילוב של חרדים מצטיינים בלימוד תורה.

יאיר גולן, מקום 2 ברשימתו אמר: "‎אנחנו עוסקים שנים ארוכות בסוגיית גיוס החרדים, ובהצלחה חלקית מאוד. עלינו להודות כי גיוס בכפיה אינו עובד, ולא יכול לעבוד. עלינו להודות כי החוק הנוכחי מעודד הישארותם של רבבות תלמידים בישיבות ובכוללים, גם כשאינם מתאימים ללימודים ארוכי שנים. מסיורי בחברה החרדית למדתי כי לא יותר משליש האברכים בכל מחזור מתאימים ללימודי קודש, ולאחרים מתאים יותר עתיד של לימודי חול ותעסוקה".

‎• הצוות של פרופ׳ ביטון ושלי יעסוק בהיבטים המשפטיים, הכלכליים, התעסוקתיים והתפעוליים של מהפכת השירות ושינוי חוק שירות הביטחון כפי שאנחנו מכירים אותו כיום.
‎• הצוות יעסוק בהרחבה רבה במודל השירות האזרחי, ובתגמול דיפרנציאלי למשרתים באופן שלמשרתים בצבא ההגנה לישראל יינתן התגמול המשמעותי ביותר כביטוי חברתי להערכה שיש לנו למשרתות ולמשרתים בצה"ל.
‎• אנחנו נוודא שהקשר הגורדי בין סוגיית הגיוס ללימודים בישיבה, ובין הלימודים בישיבה לתעסוקה, ייפרם באופן אמיתי על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר לחברה ולמשק.
‎• מי שלומד בישיבה ילמד באמת, ויהיה ראוי למאמץ שהמדינה עושה על מנת לקיים את עולם התורה.

בתגובה להצהרה של ברק, לפיד בהתקפה נגדו "שבע שנים אנחנו נלחמים על חוק הגיוס כדי שנוכל להגיד לילדים שלנו "הדם שלכם לא שווה פחות" אין לנו שום כוונה לעצור".

גם במפלגת הליכוד פרסמו סרטון תגובה ובו קראו לברק: "תעשה לעם ישראל טובה ותישאר בטוויטר".