ראש הממשלה חשף הערב: "שיתפתי את נשיא ארה"ב ברעיון למבצע ארכיון הגרעין באיראן, פגשתי אותו בדאבוס. הוא שאל אותי אם זה מסוכן. אמרתי לו שיש סיכון לא מבוטל, אבל התוצאה מצדיקה את הסיכון, לכן הוא ביטל את הסכם הגרעין עם איראן

היום (ג'), העניק נשיא מדינת ישראל, מר ראובן ריבלין, את פרס ביטחון ישראל על שם אליהו גולומב למספר מערכים באגף המודיעין ביניהם יחידת האיסוף המרכזית, מודיעין פיקוד הצפון והיחידה הטכנולוגית, למחלקת תקיפה ואיסוף בחטיבה הטכנולוגית ליבשה באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה ולמפא"ת (המנהל לפיתוח אמצעי לחימה ותשתית טכנולוגית במשרד הביטחון).

הפרס ניתן על פעילותם המשותפת של הגופים כצוות מודיעיני-טכנולוגי מבצעי שהוביל במשך שנים את נוהל הקרב המיוחד לאיתור והשמדת המנהרות ההתקפיות שבנה ארגון הטרור חיזבאללה בגבול לבנון.

ראש הממשלה שנאם בכנס אמר: "אנשינו הוציאו מטהרן עשרות אלפי מסמכים, דיסקים, תקליטורים. החומר הזה מוכיח בצורה ברורה, קודם כל שאיראן שיקרה לקהילה הבינלאומית, היא נקטה צעדים מעשיים לפיתוח נשק גרעיני".

"אני אישרתי את הפעולה הזאת מתוך מחשבה – שחשיפת התכנית תסייע לשכנע את נשיא ארה"ב לצאת מהסכם הגרעין המסוכן עם איראן. אבל אני רוצה לספר לכם משהו שלא סיפרתי עד היום, שיתפתי את נשיא ארה"ב ברעיון המבצע, עוד לפני שהוא בוצע. כשפגשתי אותו בדאבוס, אמרתי לו שאני מתכוון לשלוח את אנשינו ללב טהרן – להביא את הארכיון. הוא שאל אותי האם זה מסוכן. אמרתי לו שיש בזה סיכון לא מבוטל, אבל שהתוצאה מצדיקה את הסיכון".

"ולכן, כשהבאתי אליו אחרי המבצע לחדר הסגלגל ב'בית הלבן' את הממצאים העיקריים שחשפנו בארכיון – הוא כבר ידע במה מדובר. הוא הביע את הערכתו לתעוזה ולהישג. אין לי שום ספק שזה סייע לאשרר את החלטתו לפרוש מההסכם המסוכן הזה".