צילום: נתי שוחט, פלאש 90.

בגלל שיגור רקטות לים? אזעקת צבע אדום נוספת בעוטף עזה

בפעם השני בתוך שבוע: התרעה נשמעה בעיר שדרות וביישוב איבים. כעבור כמה דקות נמסר מדובר צה"ל כי לא זוהה שיגור לעבר העוטף - וכי מדובר בהתרעת שווא. מבדיקה התברר: דקות לפני כן שיגר חמאס רקטות לכיוון הים, רקטות נוספות שוגרו לאחר מכן

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

אזעקת צבע אדום הופעלה הבוקר (רביעי) סמוך לשעה 7:20 בעיר שדרות וביישוב איבים שבמועצה האזורית שער הנגב. מדובר צה"ל נמסר לאחר מכן כי מדובר באזעקת שווא. גם לפני יומיים נשמעה אזעקת שווא בקיבוץ נחל עוז.

אך מתברר כי מעט לפני האזעקה הבוקר, חמאס שיגר רקטות כניסוי לים מצפון רצועת עזה וייתכן והם קשורות להפעלת האזעקה. מאז ההתרעה, שוגרו הבוקר עוד שלוש רקטות של חמאס לעבר הים.

האירועים מגיעים על רקע הסכם ההסדרה מול חמאס שנחתם בשבוע שעבר. במסגרת ההסכם, ישראל החזירה את מרחב הדיג ל-15 מייל ימיים ואפשרה לחדש את העברת הדלקים לעזה. זאת לאחר התחייבות מצד חמאס על הפסקת האלימות נגד ישראל. גורם ישראלי, שביום שישי אישר כי הושג הסכם, הבהיר כי אם ארגון הטרור לא יעמוד בהתחייבות – ישראל תחזיר את הסנקציות.

ראש הממשלה התייחס בישיבת הממשלה בפתיחת השבוע להבנות שהושגו מול חמאס, ושאיפשרו את השקט היחסי בדרום: "אני לא מתרשם מהתעמולה של כל מיני משיאי עצות למיניהם – שהם עצמם לא יישמו כשהיו בתפקיד", אמר. "שלא נתבלבל, הם יהיו הראשונים לבקר אותנו אחרי מבצע צבאי שייתכן שניאלץ לצאת אליו". ראש הממשלה הוסיף כי הוא מבין את מצוקת תושבי הדרום, והזהיר את חמאס: "הפעלנו סנקציות כבדות. אם נצטרך – נפעיל אמצעים קשים בהרבה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן