הבריכה בשכונת נווה יעקב שפעלה במשך 30 שנה ונפתחה מחדש השבוע לאחר שנה וחצי של שיפוצים, לא תפעל בשבתות בשל חוסר ביקוש וחשש מהפסדים כספיים. עם זאת, בקרוב צפוי לפעול בשכונת נווה יעקב אוטובוסים מטעם ארגון "שבוס"

אחרי 30 שנה: הבריכה שפעלה בשבתות וחגים ונפתחה מחדש השבוע לאחר שנה וחצי של שיפוצים, לא תפעל במהלך סופי השבוע ושבתות בשל חוסר ביקוש וחשש מהפסדים כספיים. את הפרטים חושף העיתונאי שלומי הלר ב'כל העיר'.

על פי הפרסום, הבריכה צפויה להיפתח שוב לקהל הרחב בשבוע הקרוב, ולא תפעל בשבתות ובחגים וזאת לאחר שבציבור החרדי החרימו את הבריכה שבחרה לפעול מידי שבת רח"ל. ההחלטה של הציבור החרדי גרמה להנהלת החברה להפסדים ולחוסר רווחיות בהפעלת הבריכה בשבתות.

לדברי גורם במנהל קהילתי נווה יעקב בראיון ל'כל העיר': "ההפעלה בשבת לא מכסה את עצמה וגורמת לגירעון עצום. בכל מקרה, הבריכה הייתה סגורה כשנה וחצי, וגם זה גרם לנזק כלכלי. אנחנו עדיין לא יודעים מה הצורך של הפעלה בשבתות והאם יש לכך ביקוש".

נציין כי ההחלטה לסגור את הבריכה בשבת מהווה נקודת ציון חשובה במאבקי חרדים וחילונים על צביון השכונה בשנים האחרונות כמו גם מאבקי הפעלת תחבורה ציבורית ופרטית בשבת ברחבי השכונה. עם זאת, בקרוב צפוי להתחיל לפעול בשכונת גילה ופסגת זאב קווי אוטובוסים מטעם ארגון "שבוס" שמקיים הסעות לחופי תל אביב מרחבי העיר בירושלים.

תושב השכונה ששוחח עם 'חדשות jdn' הביע סיפוק מההחלטה של הנהלת הבריכה לסגור את המקום בשבתות ואמר: "כולי תקווה שבעקבות כך יצטרפו מקומות בילוי נוספים לשמירת שבת שהיא מקור הברכה"