הגירעון בתקציב המדינה ממשיך לגדול: חריגה של 14 מיליארד

הגירעון המצטבר לשנת התקציב 2019 ממשיך לטפס: בחודשים ינואר - יוני נמדד גירעון בסך 21.9 מיליארד שקלים, זאת לעומת גירעון בסך 7.8 מיליארד שקלים בתקופה המקבילה אשתקד. לפיד בתגובה: "הגירעון האמיתי גדול בהרבה. משבר כלכלי בדרך"

הבור בתקציב המדינה גדל: הגירעון בתקציב המדינה עמד בחודש יוני על 3.9%, כך על פי נתוני משרד האוצר שמתפרסמים היום (חמישי). מדובר בבור תקציבי של כ-13 מיליארד שקלים. כמו כן, על פי הנתונים, הגירעון המצטבר לשנת התקציב 2019 – בחודשים ינואר – יוני נמדד גירעון בסך 21.9 מיליארד שקלים, זאת לעומת גירעון בסך 7.8 מיליארד שקלים בתקופה המקבילה אשתקד.

תחזית האוצר היא לגירעון של 3.6% בסוף השנה שהם כ-50 מיליארד שקלים, כשמתחילת השנה כבר הצטבר גירעון של 21.9 מיליארד שקלים. היעד בתקציב המדינה ל-2019 היא לגירעון של 2.9%.

לפיד בתגובה: "הגירעון האמיתי גדול בהרבה. משבר כלכלי בדרך. מי שיצר אותו צריך ללכת. אי אפשר גם לפתור את הגירעון וגם להמשיך להעביר מיליארדים לסחטנים וקיצונים. נקים ממשלת אחדות לאומית ונטפל במשבר".

נזכיר כי בחודש שעבר אישרה הממשלה את תכנית החירום של האוצר הכוללת קיצוץ רוחבי בתקציבי המשרדים – אלא שהקיצוץ נועד לממן הוצאות נוספות בתקציב לצורכי ביטחון וסבסוד צהרונים והשפעת התכנית על הגירעון תורגש רק ב-2020, אז צפוי גירעון חמור אף יותר מהשנה, אם לא יינקטו צעדים לצמצומו.

2 תגובות

חברה לא לשכח ששלוש מהארבע עשרה מליארד זה בגלל ליברמן ולא עוד אלה שהשלוש מליארד הלכו לפח זבל לא כמו האחד עשר שלהלכו לשיקום רפואה צבא ועוד

הפיתרון למשבר הכלכלי:
כשהאזרחים ימסרו למס הכנסה בקו הצדק על
המיליונים בשחור שהם יודעים ויתמלא הגירעון.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן