סוף למחאה: הרבנים הראשים וראשי העדה סיכמו על סיום האלימות

היום נועדו הרבנים הראשיים לישראל הראש"ל הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו יחד עם הרב הראשי ליוצאי אתיופיה וקייס הקייסים של העדה יחד ראשי ומנהיגי העדה האתיופית לקריאה משותפת להרגעת הרוחות לאחר ההפגנות על מותו של הצעיר

 • שלא תדעו, אבל אם חלילה כן, אז כדאי שתדעו!

  תוכן מקודם

 • עיסקה עם גדולי הדור! הזדמנות של פעם בשנה

  תוכן מקודם

 • יש לך כסף. מגיע לך יחס של כבוד

  תוכן מקודם

 • אמירת פרשת המן שתים מקרא ואחד תרגום ביחד עם מרן שה"ת הגר"ח קניבסקי

  תוכן מקודם


דברי הרבנים הראשיים.

היום נועדו הרבנים הראשיים לישראל הראש"ל הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו יחד עם הרב הראשי ליוצאי אתיופיה וקייס הקייסים של העדה יחד ראשי ומנהיגי העדה האתיופית לקריאה משותפת להרגעת הרוחות לאחר ההפגנות על מותו של הצעיר סולומון טאקה ז"ל בפגישה סיכמו הרבנים הראשים ומנהיגי העדה על סיום המחאה.

הרבנים הראשים אמרו כי אסור להתעלם מהאפליה הקיימת כלפי העדה אך קראו גם למשטרת ישראל כי בפעולתם למניעת האלימות יישמר האיפוק כלפי בני העדה ולאפשר להם את קיום המחאה על הכאב העצום בפטירתו סולומון טאקה, הרבנים הראשיים ציינו כי ברבנות הראשית הם פועלים בכל עת ובכל זמן לפתור את כלל הסוגיות עימם מתמודדים יוצאי העדה האתיופית מתוך הידברות והבנה הדדית.


דברי רבני העדה.

הרבנים הראשים הבטיחו לבני העדה כי יפנו לכלל גורמי האכיפה לנהוג באיפוק ובסובלנות כלפי העדה בקיום המחאות, ולפעול להקלות כלפי המפגינים אשר השתתפו עד כה בהפגנות, במקביל להבטחה של מנהיגי העדה לפעול להרגעת הרוחות וככל שתתקיים מחאה הרי שהיא תעשה במסגרת החוק ושמירה על הסדר.

הרב הראשי לישראל הראש"ל הגר"י יוסף אמר בסיום הדברים: "אנחנו קוראים לבני העדה האתיופית לקיים את המחאה בדרכי שלום וקוראים למשטרה לנהוג באיפוק כלפי בני העדה הכואבים את כאבם על האפליה הקיימת כלפי העדה, הרבנים הראשיים והרבנות הראשית עושים הכל בכדי לעזור ולפתור את הבעיות והאפליה כלפי העדה האתיופית".

הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו אמר: "אני מבין את התחושות הקשות של בני העדה בעקבות תחושות האפליה אשר התגברו עם מותו הטרגי של סלמון טקה ז"ל, לצערנו ישנם צעירים שלוקחים את הכאב למקומות של אלימות נגד אזרחים וכוחות הביטחון דבר זה הוא פסול, אנשים אחים אנחנו והדרך הנכונה לפתור את הבעיות היא בהידברות הדדית תוך מתן כבוד לאחר".

בפגישה השתתפו, הרב הראשי לעדה האתיופית הרב ראובן וובשת, קייס הקייסים של העדה ברוק טגניה ושורה ארוכה של נציגי רבני הקהילות וקייסים מכל רחבי הארץ.

6 תגובות

זה לא ישנה כלום עדין יהיה גזענות וזה קורה הכי הרבה אצל החרדים ואהבת לרעך כמוך

אל תדבר על הגזענות של החרדים
שים לב שהרבנים הראשיים שהם חרדים הם הם שקראו למנהיגי האתיופים
השוטרים שהם מפלים לרעה ברובם הם חילונים
אל תתייפייף יותר מדיי

עכשיו יקבלו אותם לפונביז חברון לסמינר וולף וכן הלאה

חטא המרגלים, פרשת קורח, נחש הנחושת, וכבר מגיע י"ז בתמוז… אנחנו בדיוק בזו התקופה ואתם בוחרים להוסיף עוד שמן למדורה???

ואהבת לרעך כמוך גם אצל החרדים צריך ל מנוע תאפליות בישבות וסומנרים

שכולם בין האתיופים ובין המקנאים לאתיופים
לא יאכלו בכשרות בד"ץ העדה החרדית
כי היא מפלה אתיופים ומנעה מהם לעבוד כפועלי ייצור ביקב שבכשרותה.
בטח יין שמהול בדם אתיופים וכבודם שנשפך יותר טעים ?
אדרבה פחות טעים.

Comments are closed.