במקרה וכל המפלגות שמימין לליכוד יתאחדו, הם ייקחו ממנה 6 מנדטים ויוסיפו מנדט אחד לגוש • במקרה וכל המפלגות שמשמאל לכחול לבן יתאחדו, הם ייקחו ממנה 4 מנדטים, אבל דווקא גוש הימין ירוויח ויתקרב ל-60 מנדטים • הסקר המלא

סביר להניח כי המפה הפוליטית לא תיראה בקלפי כפי שהיא נראת כיום, בסקר שמתפרסם הבוקר ניסו לבדוק את האפשרות לאיחוד גדול מימין ל'ליכוד' ולאיחוד גדול משמאל ל'כחול לבן', התוצאה באופן מפתיעה מעניקה לשתי המפלגות 19 מנדטים, אך לא משנה את העבודה כי לנתניהו אין ממשלה בלי ליברמן.

על פי סקר 'ישראל היום', לו הבחירות היו נערכות היום ללא שינויים נוספים בהרכב המפלגות, הליכוד מקבלת 31 מנדטים, כחול לבן עם 30, הרשימה הערבית המשותפת עם 9, מפלגת העבודה של אחרי הפריימריז עם 8, איחוד מפלגות הימין מתחזקת משמעותית ומקבל 8 מנדטים, יהדות התורה 7 מנדטים, ישראל ביתנו 7, ש"ס נחלשת על פי הסקר ל-6, מרצ מתחזקת מעט ל-6, הימין החדש עוברת את אחוז החסימה ומקבלת 4 מנדטים, כך גם מפלגתו של אהוד ברק שמקבלת 4 מנדטים. זהות של משה פייגלין לא עובר את אחוז החסימה ומקבלת מנדט אחד בלבד.

הסקר בדק גם אפשרות בו כל מפלגות הימין מתאחדות (הימין החדש, הבית היהודי, האיחוד הלאומי, עוצמה יהודית וזהות), מתאחדות, במקרה כזה כחול לבן תהיה המפלגה הגדולה ביותר עם 31 מנדטים, הליכוד נחלשת משמעותית ל-25, המפלגה החדשה תקבל על פי הסקר 19 מנדטים, הרשימה המשותפת 8, העבודה 7, יהדות התורה 7, מרצ 7, ש"ס 6, ישראל ביתנו 6, מפלגה בראשות של אהוד ברק 4. בפועל, האיחוד מוסיף רק מנדט אחד לגוש הימין-חרדים שעולה ל-57 מנדטים.

הסקר בדק גם אפשרות, סבירה יותר, של איחוד כולל בשמאל (המפלגה החדשה של אהוד ברק, העבודה ומר"צ), במקרה כזה הליכוד מקבלת 31 מנדטים, כחול לבן נחלשת ל-26, מפלגת השמאל החדשה מקבלת על פי הסקר 19 מנדטים, הרשימה הערבית המשותפת 8, איחוד מפלגות הימין 8, הימין החדש צומח לפתע ל-8, יהדות התורה 7, ישראל ביתנו 7, שס 6 מנדטים. במקרה כזה גוש השמאל מגיע ל-60 מנדטים.

בסקר שנערך על ידי מכון מאגר מוחות בהנהלת פרופ' יצחק כץ יש לפחות נתון אחד שיכול לעודד יחסית את ראש הממשלה בנימין נתניהו, 35% סבורים שהוא המועמד המתאים ביותר לכהן כראש ממשלה, בני גנץ עם 22%, אהוד ברק 12%, עמיר פרץ 4%, אביגדור ליברמן 3%, עוד 24% ענו תשובות אחרות.