הח"כ מהליכוד אמר כי "חוק הגיוס לא פקטור רציני לגיוס. ליברמן התעקש בצורה לא ברורה, ורימה את בוחריו" • ח"כ עודד פורר מ'ישראל ביתנו' אמר כי "בכל פעם שישבנו עם ראש הממשלה, הרימו טלפון ובדקו אם זה בסדר לחרדים"

חבר הכנסת מיקי זוהר הנחשב לבכיר בליכוד ומקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (שישי) כי מפלגתו לא תאפשר בחירות נוספות. "לא יהיה חוק פיזור כנסת נוסף, בפעם הבאה נעשה הכול כדי להרכיב את הממשלה, ואם לא נצליח גנץ ינסה להרכיב את הממשלה". את הדברים אמר ח"כ זוהר באירוע 'שישיתרבות' בכפר סבא. בנוסף, תקף זוהר את ח"כ אבגדור ליברמן, בעקבות סירובו להצטרף לממשלת ימין חרדים. "ליברמן זיהה שהוא לשון מאזניים, והתבצר בעמדה שבעינינו נשמעה מפורכת, חוק הגיוס לא עושה כלום, הוא לא פקטור רציני לגיוס. ליברמן התעקש בצורה לא ברורה, ורימה את בוחריו".

הח"כ מהליכוד התייחס גם לאפשרות שמפלגתו תקים ממשלה בעזרת המפלגות הערביות ואמר: "לא שקלנו אפילו לשנייה אחת הקמת ממשלה בתמיכת מפלגות ערביות, הם רמזו לי שהם מוכנים לאפשר לנו להקים ממשלה, העברתי את המידע לנתניהו והתשובה הייתה חד משמעית – שאין שום סיכוי".

בתוך כך, אמר היום ח"כ עודד פורר מ'ישראל ביתנו' ב'שישי תרבות' בבית שמש כי "ראש הממשלה לא חתם על הסכם קואליציוני אחד. בכל פעם שישבנו איתו, הרימו טלפון עם ליצמן ובדקו אם זה בסדר איתם". לדבריו: "היה קו שסימנו אותו – חוק הגיוס. כשיש ממשלה שפעם אחר פעם מוותרת ומכרסמת אז חוק הגיוס הוא סמל. החרדים הרגישו שיש להם הזדמנות לקבל עוד והיינו צריכים לשרטט קו שאותו לא חוצים". הוא הוסיף כי "אנחנו לא פוסלים את נתניהו להיות ראש הממשלה. השאלה היא לא מי יהיה ראש הממשלה אלא איזו ממשלה תהיה לנו כאן". פורר סיכם: "נפעל לממשלה שבה אין הקצנה דתית שבה כל אחד יוכל לחיות את חיו. אנחנו רוצים להיות כף המאזניים".

משתתף נוסף ב'שישיתרבות' בבית שמש היה יו״ר מפלגת זהות, ח"כ לשעבר משה פייגלין, שאמר כי "אנחנו מבינים את החשש של האנשים לאבד את קולם וראינו שעיקר נדידת הקולות הייתה לכיוון של הימין החדש. מצביעי זהות הם בגילאים 25-35 עם חשיבה עצמאית". פייגלין סיפר כי "ישבנו עם בנט שעות ארוכות ואני ממתין לתשובה על חבירה יחד. אנחנו מקווים שיהיה חיבור אבל ההצלחה שלנו לא תלויה בחיבור. אנחנו נשיק את הקמפיין של זהות בשבוע הבא".

על הקמפיין בבחירות האחרונות אמר יו"ר 'זהות': "עשינו טעויות בקמפיין . היום זהות מוכרת וידועה. אנחנו נדגיש בקמפיין הקרוב את ה-DNA הלאומי שלנו. הנושאים הכלכליים, החברתיים ונושא הביטחון". פייגלין אמר כי מפלגתו תמליץ על מועמד הימין לראשות הממשלה: "אנחנו נמליץ על מי שיעמוד במחנה הלאומי".