כוחות הביטחון הפלסטיניים עצרו איש מנגנוני הביטחון לאחר שנעדר מביתו ולקח את נשקו האישי. בחקירתו הודה כי תכנן לבצע פיגוע ירי נגד ישראלים בכביש המנהרות, סמוך לשכונת גילה. הוא אותר בבית קברות בקרבת כביש המנהרות

הערב (שני) פורסם כי בתקופה האחרונה נתפס איש מנגנוני הביטחון הפלסטינים סמוך לביצוע פיגוע. לפי הדיווח הערב ב'חדשות 12', החשד התעורר כאשר איש ביטחון מבית לחם התנהג מוזר בתקופה האחרונה ולפני 4 שבועות נעדר מביתו עם כלי הנשק שברשותו. מנגנוני הביטחון הפלסטינים חשדו כי הוא מתכוון לבצע פיגוע והחלו בחיפושים אחריו. באותו הלילה הם איתרו אותו בבית קברות באזור בית ג'אלה, לא רחוק מכביש המנהרות שסמוך לשכונת גילה בירושלים.

מקורות פלסטינים מסרו לערוץ כי החשוד הודה בחקירתו למנגנוני הביטחון שהוא אכן התכוון לבצע פיגוע ירי נגד ישראלים בבוקר שלמחרת, באזור כביש המנהרות. לאחר החקירות מנגנוני הביטחון הפלסטיניים השאירו אותו במעצר.

הגורמים מסרו כי מדובר באדם שאיננו מזוהה עם חמאס מצד אחד, אלא נמצא מתחת לרדאר המפגעים. זאת הוכחה נוספת לחשיבות הקשר בין מנגנוני הביטחון הפלסטיניים לבין מנגנוני הביטחון הישראליים ולקו העקבי האנטי-טרוריסטי שנוקטת בו הרשות הפלסטינית.