המפלגה החתימה לאחרונה את ג'ואל בננסון מהסוקרים והיועצים האסטרטגיים המובילים בארה"ב ומי שעמד מאחורי שני ניצחונותיו של הנשיא ברק אובמה בבחירות שנערכו ב־2008 ו־2012. אך את מרבית העבודה אמור לעשות הסוקר והאסטרטג ישראל בכר

מפלגת 'כחול לבן' גייסה לקראת קמפיין הבחירות את ג'ואל בננסון, סוקר ויועץ אסטרטגי מהמצליחים באמריקה ומי שעמד מאחורי שני ניצחונותיו של הנשיא ברק אובמה בבחירות שנערכו ב־2008 ו־2012. כך מדווחים היום (שלישי) ב'מעריב'. בננסון עומד בראש פירמת ייעוץ אסטרטגי וסקרים "בננסון" המבוססת בניו יורק. החברה מייעצת לחברות ענק אמריקאיות ומזוהה בעיקר עם המפלגה הדמוקרטית. נקודה לא מחמיאה ברזומה שלו היא קמפיין הילרי קלינטון לנשיאות ב־2016, שבננסון היה אחד האסטרטגים שלו.

למעשה, את מרבית העבודה אמור לעשות הסוקר והאסטרטג ישראל בכר, שזוכה לאמון הרביעייה המובילה בכחול לבן. עוד לא נסגר מי הם המומחים הישראלים שיעבדו ליד בכר. אתמול הדגישו גורמים בכחול לבן כי "שכירת שירותיהם של מומחי סקרים וייעוץ אסטרטגי אמריקאים אינה דרמטית, ונעשית בעיקר כדי לנצל את מאגר הידע העצום שלהם בניתוח סקרים וממצאי שטח". עוד הדגישו הגורמים כי "הבוחר הישראלי בעל מאפיינים שונים מהבוחר האמריקאי, ובסופו של דבר, את העבודה האמיתית נצטרך לעשות כאן, בשטח".בנוסף לבננסון שכרה המפלגה יועץ אסטרטגי אמריקאי נוסף, שיתמקד בדיגיטל.

אתמול פורסם כי יו"ר העבודה ח"כ עמיר פרץ נפגש במטה מפלגת ׳כחול לבן׳ בת״א, עם יו״ר המפלגה בני גנץ כאשר על הפרק האפשרות של ריצה משותפת ואיחודים אפשריים בין המפלגות. בסיום הפגישה אמר גנץ: "ערכתי היום פגישה ראשונה עם יו"ר העבודה הנבחר ח"כ עמיר פרץ. בירכתי את עמיר על בחירתו, דנו בנושאים שעל סדר היום וסיכמנו להמשיך ולשמור על ערוץ הידברות".

יו"ר העבודה ח״כ עמיר פרץ אמר בסיום הפגישה: "היום התחלתי את סבב הפגישות שלי כיו״ר מפלגת העבודה עם ח״כ בני גנץ. הפגישה נערכה ברוח טובה של הערכה וכבוד הדדיים. סיכמנו לשמור על ערוץ הידברות פתוח".