ראש הממשלה סייר בטייסת מטוסי ה-F-35 ושיגר איום ישיר לאיראן: "כאן מאחוריי מטוס ה'אדיר', ה-F-35. איראן מאיימת לאחרונה בהשמדת ישראל; כדאי שהיא תזכור שהמטוסים האלה יכולים להגיע לכל מקום במזרח התיכון גם לאיראן ובוודאי גם לסוריה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר הבוקר בטייסת מטוסי ה-F-35 ושיגר איום ישיר לאיראן: "איראן מאיימת לאחרונה בהשמדת ישראל; כדאי שהיא תזכור שהמטוסים האלה יכולים להגיע לכל מקום במזרח התיכון גם לאיראן ובוודאי גם לסוריה", אמר נתניהו.

ראש הממשלה ושר הביטחון סייר בטייסת וקיים דיון ביטחוני עם הרמטכ״ל רא״ל אביב כוכבי, מפקד חיל האוויר אלוף עמיקם נורקין ופורום מפקדי חיל האוויר בבסיס נבטים. "אני בסיור מרשים מאוד בבסיס חיל האוויר. אני רואה את כל מערכות הנשק שלנו והמטוסים שלנו, וכאן מאחוריי מטוס ה״אדיר״, ה-F-35", הוסיף ראש הממשלה.

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו סייר הבוקר בטייסת מטוסי ה-F-35 וקיים דיון ביטחוני צילום עמוס בן גרשום לעמ

מוקדם יותר תקף שר החוץ האיראני מוחמד ג'וואד זריף את נתניהו ואת נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ואת יועצו לביטחון לאומי ג'ון בולטון כשתב בטוויטר: "נתניהו ובולטון הרגו ב-2005 את הסכם פריז בין איראן לבין גרמניה, צרפת ואיטליה כשהתעקשו על כך שאיראן לא תעשיר אורניום בכלל. התוצאה? איראן הכפילה ב-100 את קצב העשרת האורניום עד 2012.". זריף הוסיף: "כעת נתניהו ובולטון גרמו לטראמפ להרוג את הסכם הגרעין מ-2016 עם אותן האשליות. הם לא למדו, אבל על העולם ללמוד".

אתמול הודיע דובר סוכנות הגרעין האיראנית כי ארצו שוקלת להגביר את העשרת האורניום לרמה של מעל 20% – אך טרם התקבלה החלטה סופית בנושא. נוסף על כך אמר, כי איראן שוקלת להגדיל את מספר הצנטריפוגות כצעד נוסף להפרת המחויבויות שלה במסגרת הסכם הגרעין. "על המדינות ששותפות להסכם הגרעין לפעול במהירות", אמרו באיראן. "אחרת נוריד עוד יותר את המחויבויות שלנו".