צילום: פלאש 90

נתניהו מתנצל: "פניתי ל'עבודה' רק אחרי שליברמן מנע הקמת ממשלה"

לאחר הביקורת החריפה שנשמעה בימין - מסביר נתניהו מדוע פנה במהלך המשא ומתן הקואליציוני למפלגות השמאל: "התוכנית הייתה להקים בכל אופן ממשלת ימין". על טראמפ אמר כי "הוא מבין היטב את האיום האיראני וגם פועל נגדו"

 • עת רצון: העבירו שמות לתפילה הנערכת בקבר מרדכי ואסתר

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • וצומו עלי: יהודי איראן בשליחות גורלית למען עם ישראל

  תוכן מקודם

לאחר הביקורת החריפה שנשמעה בימין מסביר הערב (רביעי) ראש הממשלה בנימין נתניהו מדוע פנה במהלך המשא ומתן הקואליציוני למפלגות השמאל. נתניהו טען כי פנה ליו"ר העבודה לשעבר ח"כ אבי גבאי ולטל רוסו, לאחר שאיווט מנע הקמת ממשלה. "התוכנית הייתה להקים בכל אופן ממשלת ימין כי שמרתי על כל מפלגות הימין בקואליציה", אמר נתניהו.

את הדברים אמר ראש הממשלה נתניהו בשידור חי בעמוד הפייסבוק שלו. נתניהו התייחס גם לדבריו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בעניין הסנקציות על איראן ואמר: "שמעתי מידידי הנשיא טראמפ הצהרה תקיפה מאוד על סנקציות נוספות נגד איראן. חשוב. אני מאוד מעריך את זה. אני משוחח עם הנשיא מעת לעת ואני נוכח לדעת שהוא מבין היטב את האיום האיראני וגם פועל נגדו, כפי שאנחנו פועלים".

בעקבות הודעתה של טהרן כי תגדיל את קצב העשרת האורניום במתקני הגרעין שלה. הצהיר היום הנשיא האמריקאי כי ארצו תגדיל "באופן משמעותי" את הסנקציות על איראן, טראמפ האשים את איראן כי העשירה אורניום ברמה המפרה את הסכם הגרעין כבר "לפני זמן רב", זאת למרות הצהרות הסוכנות לאנרגיה אטומית כי איראן עומדת בתנאי ההסכם.

דבריו של טראמפ מגיעים לאחר שמזכיר המדינה מייק פומפאו, הגיב לאיראן אומר כי "החלטתה של איראן להרחיב את תוכנית הגרעין שלה תוביל לעוד בידוד ולעוד סנקציות. על אומות העולם להחזיר שוב את הסטנדרט שבו אין העשרה בתוכנית הגרעין שלה. אם למשטר של איראן יהיה נשק גרעיני, הוא יהיה מסוכן יותר לעולם".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן