ראש הממשלה שוחח אתמול עם נשיא ארצות הברית על המאבק בגרעין האיראני. הבית הלבן: "המנהיגים שוחחו על המאמצים למנוע פעולות זדוניות של איראן במזרח התיכון". נתניהו הביע הערכה על כוונת הנשיא להגביר את הסנקציות נגד איראן

הבית הלבן הודיע כי ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח אתמול עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ על המאבק בגרעין האיראני. סגנית דובר הבית הלבן ציינה כי, "המנהיגים שוחחו על שיתוף פעולה בין המדינות על מנת לקדם את הביטחון הלאומי של ישראל וארצות הברית, בהם גם מאמצים למנוע פעולות זדוניות של איראן במזרח התיכון".

מאוחר יותר נמסר מלשכת ראש הממשלה כי, "ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח בטלפון עם נשיא ארה״ב דונלד טראמפ. השניים דנו בהתפתחויות האזוריות ובסוגיות ביטחוניות ובראשן איראן. ראש הממשלה הביע הערכה על כוונת הנשיא להגביר את הסנקציות נגד איראן".

אתמול כתב נשיא ארצות הברית בחשבון הטוויטר שלו: "איראן, מזה זמן רב, 'מעשירה' (אורניום) בחשאי, תוך הפרה מוחלטת של עסקת 150 מיליארד הדולר הנוראית של ג'ון קרי וממשל אובמה", כתב טראמפ, שהוסיף: "זכרו, העסקה אמורה הייתה לפוג בעוד כמה שנים. הסקנציות יוחרפו בקרוב, באופן משמעותי".

השבוע תקף שר החוץ האיראני מוחמד ג'וואד זריף את נתניהו, טראמפ ואת יועצו לביטחון לאומי ג'ון בולטון כשכתב בטוויטר: "נתניהו ובולטון הרגו ב-2005 את הסכם פריז בין איראן לבין גרמניה, צרפת ואיטליה כשהתעקשו על כך שאיראן לא תעשיר אורניום בכלל. התוצאה? איראן הכפילה ב-100 את קצב העשרת האורניום עד 2012." זריף הוסיף: "כעת נתניהו ובולטון גרמו לטראמפ להרוג את הסכם הגרעין מ-2016 עם אותן האשליות. הם לא למדו, אבל על העולם ללמוד".

ראש הממשלה נתניהו סייר השבוע בטייסת F35 ואיים על איראן, "אני בסיור מרשים מאוד בבסיס חיל האוויר. אני רואה את כל מערכות הנשק שלנו והמטוסים שלנו, וכאן מאחוריי מטוס ה״אדיר״, ה-F-35. איראן מאיימת לאחרונה בהשמדת ישראל; כדאי שהיא תזכור שהמטוסים האלה יכולים להגיע לכל מקום במזרח התיכון גם לאיראן ובוודאי גם לסוריה".