נשיא אוקראינה: "רוצה להפוך את אומן לירושלים קטנה, גם בתשתיות ובפיתוח"

שר הפנים אריה דרעי המקיים ביקור מדיני באוקראינה, נפגש עם הנשיא היהודי ולדימיר זלנסקי וסיכמו על הקמת קבוצת עבודה שתקדם תשתיות בעיר אומן והרחבת המקום. דרעי לזלנסקי: "מניין התפילה הגדול בעולם בראש השנה מתקיים באומן"

שר הפנים אריה דרעי המקיים בימים אלה ביקור מדיני באוקראינה, נפגש אמש עם הנשיא היהודי שנבחר לאחרונה, ולדימיר זלנסקי. השניים סיכמו בפגישה משותפת על הקמת קבוצת עבודה שתקדם תשתיות בעיר אומן והרחבת המקום. בראש הצוות הישראלי יעמוד השר דרעי ובראש הצוות האוקראיני ימנה הנשיא שר בממשלת אוקראינה.

במהלך המפגש שנערך בבית הנשיא התייחס זלזנסקי להסכם שחתם דרעי עם שר הפנים האוקראיני, שישים סוף לעיכוב ישראלים בשדה התעופה באוקראינה וכן עיכוב אוקראינים בכניסתם לישראל. "שמחתי לשמוע על הפגישה הבוקר ועל טקס החתימה. זה צעד חשוב מאוד לחיזוק היחסים בין המדינות. אני בטוח שתצליחו שני שרי הפנים להתגבר על כל המכשולים".

שר הפנים דרעי, העלה בפני הנשיא מספר נקודות וביקש את התערבותו. "הסכם פנסיות בין ישראל לאוקראינה לא אושר ואני מבקש מהנשיא לקדם את ההסכם כדי לתת לאזרחי ישראל שעלו מאוקראינה את מה שהם זכאים לו", אמר דרעי לנשיא שהשיב כי הוא מכיר את הסוגיה וייבחן כיצד לקדם זאת.

במהלך המפגש התייחס דרעי למתרחש בעיר אומן ואמר כי, "מניין התפילה הגדול בעולם בראש השנה מתקיים באומן. אני מבקש מכבוד הנשיא להכין תשתית גדולה במקום כדי שתוכלו לקלוט את כל עשרות אלפי האורחים". בתגובה הציע זלנסקי הציע להקים קבוצת עבודה שתדון כיצד לבנות תשתיות באומן ותכין תוכנית עבודה מסודרת. "אני רוצה להפוך את אומן לירושלים קטנה, גם בתשתיות ובפיתוח", אמר הנשיא היהודי.

2 תגובות

צריך לתקן את הכבישים שם. הכביש בדרך לאומן משובש ומלא בורות כאלה, בחלק מהנסיעה האוטו כל הזמן קופץ

צריך להפעיל את שדה התעופה הסמוך לאומן שלא יצטרכו את כל הנסיעות הארוכות עד לאומן

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *