סקר חדש שמתפרסם הבוקר מעלה כי ליברמן נותר לשון מאזניים ועדיין מונע הקמת ממשלת ימין בראשות נתניהו. מהסקר עולה כי גם אילו הבחירות היו מתקיימות היום, גוש הימין היה מגיע ל־58. מי הם המפלגות שלא עוברת את אחוז החסימה - הסקר המלא

סקר חדש שמתפרסם הבוקר (שישי) מעלה כי ליברמן נותר לשון מאזניים, שעדיין מונע הקמת ממשלת ימין בראשות נתניהו. מהסקר שמתפרסם הבוקר בעיתון 'מעריב' וב'103', עולה כי גם אילו הבחירות היו מתקיימות היום, גוש הימין היה מגיע ל־58 מנדטים וגוש המרכז־שמאל ל־54. וליברמן ממשיך להיות לשון המאזניים עם 8 מושבים בכנסת הבאה.

עוד עולה מהסקר כי הליכוד מובילה על כחול לבן עם 33 מנדטים, כחול לבן יורדת ל 30, הרשימה המשותפת 10, ש"ס שומרת על כוחה ומקבלת 8 מנדטים, ישראל ביתנו כאמור עם 8, יהדות התורה 7, מפלגת הימין החדש בראשות בנט ושקד מקבלת 6 מושבים, העבודה ומר"צ שבחרו לאחרונה הנהגה חדשה מקבלות 5 מושבים כל אחת, איחוד הימין 4, גם מפלגתו החדשה של אהוד ברק 'ישראל דמוקרטית' על גבול אחוז החסימה עם 4 בלבד.

מנתוני הסקר שערך רפי סמית עולה כי למעשה שובו של ברק לזירה הפוליטית לא משנה את המפה הפוליטית כלל. גוש המרכז שמאל שומר על גודלו – 54 מנדטים, בדיוק כמו בבחירות האחרונות – רק שבמקום להתפצל לשלושה חלקים – כחול לבן, העבודה ומרצ – הוא מתפצל כעת לארבעה, מה שמעמיד את המפלגות הקטנות בסכנת אחוז החסימה. מפלגות עוצמה יהודית, זהות בראשות פייגלין וגשר בראשות לוי־אבקסיס אינן עוברות את אחוז החסימה. הסקר בוצע בקרב מדגם מייצג של 600 איש. טעות הדגימה 4%.