תלמידי ישיבה לצעירים 'בית מרדכי' זוועהיל הוכתרו בתואר 'חתני ההלכה'

התרגשות רבה והרגשת התעלות בקרב תלמידי ורבני ישיבה לצעירים מצוינים 'בית מרדכי' זוועהיל, בנשיאותו של כ"ק האדמו"ר שליט"א, כאשר התלמידים הנעלים זכו לקיים "הזורעים בדמעה ברינה יקצרו" לעמוד בכור המבחן אצל גדולי ישראל אשר הפליאו את ידיעותיהם.

ישיבת 'בית מרדכי זוועהיל' קנתה לה שם טוב בכותל המזרח של עולם הישיבות, בזכות צוות הישיבה הרבנים הגאונים המשפעים מאוצרם במידה טובה בעיון ובבקיאות ברמה הגבוהה ובהישגים נפלאים. אך אין בית מדרש בלא חידוש, והחידוש של הזמן האחרון היה בהקמת מסגרת ייחודית – מפעל ללימוד ושינון ההלכה 'הליכות עולם', הפועל בסדרי הלכה, כאשר המטרה שסדר ההלכה יתפוס את מקומו הראוי כ'סדר חשוב' בעיני התלמידים, ושאכן התלמידים יעשו 'קניין בהלכה'.

את המשימה נטל על עצמו האברך הרב אליעזר דוד פרוש שליט"א, כאשר ביעוץ ובהכוונה גדול עומד על גביו הגאון רבי משה ברנסדופר שליט"א אב"ד, ומח"ס היכל הוראה שאף פתח ומסר את השיעור הראשון ובדבריו הדגיש את חובת לימוד הלכות תפילה, וציטט את דברי הגמ' (ברכות ו:) מאי (תהלים יב, ט) כרום זלות לבני אדם אלו דברים שעומדים ברומו של עולם ובני אדם מזלזלין בהן ופירש"י כגון תפלה שעולה למעלה: ובהמשך דבריו הוסיף שבס"ד הבחורים שיעמדו בכור המבחן על כל הלכות תפילה יקבלו תעודת הוראה על הלכות אלו. ואכן הבחורים השקיעו במשך כל זמן חורף בלימוד וחזרות ובפרט בשעות הפנאי ללימוד ההלכה אליבא דהילכתא. כאשר מפעם לפעם רבנים ידועי שם מסרו בישיבה שיעורים בהלכות שנלמדו.

השבוע זכו התלמידים להגיע לשלב של 'ברינה יקצרו' כאשר הם עמדו בהצלחה גדולה בכור המבחן וענו בבהירות ובבקיאות עצומה על למעלה מ200 שאלות במבחן המסכם את כל הלכות תפילה. לאחר המבחן בין כותלי הישיבה יצאו הבחורים יחד עם משגיח הישיבה הרה"ג ר' אברהם דייטש שליט"א, והעומד ומנווט את 'מפעל הליכות עולם' הרב אליעזר דוד פרוש שליט"א. להיבחן בבית ההוראה הידוע בשכונת בית ישראל בירושלים של הגאון רבי משה ברנסדופר שליט"א אב"ד בית ההוראה. לאחר המבחן הודיע הגאון רבי משה ברנסדופר שליט"א שיכין תעודות מיוחדות לבחורים שעמדו בכור המבחן, וכאות הוקרה מיוחדת ריגש את תלמידי הישיבה, כאשר במעמדם התקשר לכ"ק מרן האדמו"ר שליט"א להביע את התרגשותו הרבה לחזות את ידיעתם הנפלאה ואת היראת שמים החופפת על פניהם,

כ"ק מרן האדמו"ר שליט"א הביע קורת רוח מרובה מהעמל והיגיעה וההצלחה של תלמידי הישיבה בלימוד ההלכה ובפרט שרוב בלימוד היה בזמן הפנוי של הבחורים.

כמו כן עמדו בכור המבחן אצל הגאון הגדול רבי נפתלי נוסבוים שליט"א מחשובי הדיינים בעולם התורה. אשר הגיע במיוחד למשכן קדשו של הרה"ק רבי שלמקה מזוועהיל זצוק"ל זי"ע ובחן שם את חתני ההלכה כשעה ארוכה, בגמר המבחן פנה בהתרגשות לראש הישיבה הגה"צ רבי שמואל דוד גולדמן שליט"א ואמר, 'נדיר לראות בחורי חמד בכזה בקיאות בכל הלכות תפילה ראויים הם לכל שבח', ואמר כי יכין מכתבי הוקרה לבחורים המצטיינים.

בחורי הישיבה והוריהם הביעו את הכרת הטוב העצומה שהם חשים להנהלת הישיבה הק' על היוזמה המבורכת שמעניקה לבחור את התחושה הנפלאה של להיות בקי בהלכה, שזה היסוד של כל יהודי, וודאי על כגון דא נאמר 'חנוך לנער על פי דרכו גם כי יזקין לא יסור ממנו'.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן