צילום: נתי שוחט, פלאש 90.

צה"ל יגיב או יבליג? שתי רקטות נורו בליל שבת מעזה לישראל

במהלך השבת שוגרו שתי רקטות לעבר שטח ישראל, אחת מהם הפעילה אזעקות בכמה יישובים במועצת אשכול, השנייה לא היוותה סכנה לישובים. הבוקר הופעלה אזעקת שווא בנחל עוז, כפר עזה. הפלסטינים: 55 נפצעו בהתפרעויות על הגדר

אמש (ליל שבת) מעט לפני השעה 22:00 בערב נשמעה אזעקת צבע אדום בכמה יישובים במועצת אשכול. תוך זמן קצר אמרו בצה"ל כי זוהה שיגור בודד משטח הרצועה. במועצת אשכול מסרו על נפילה בשטח פתוח, ככל הנראה של פצצת מרגמה. בחסדי שמים לא דווח על נפגעים או על נזק.

זמן קצר לאחר מכן זוהה שיגור נוסף לעבר המועצה האזורית שער הנגב, אולם מערכת ההתרעה לא הופעלה ביישובים מפני שלא נשקפה להם סכנה והרקטה נפלה בשטח פתוח. גם במקרה זה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

בתוך כך, אזעקת צבע אדום נשמעה הבוקר (שבת בבוקר) ביישובים נחל עוז, כפר עזה וסעד שבמועצה האזורית שער הנגב וביישוב עלומים במועצה האזורית שדות נגב. אך מצה"ל נמסר לאחר כמה דקות כי היה מדובר באזעקת שווא.

כזכור, אלפי פלסטינים התאספו אתמול בגדר המערכת והתעמתו עם כוחות צה"ל, עימותים שבמהלכם נזרקו מטענים לעבר החיילים ואירעו ניסיונות לחציית גדר המערכת. משרד הבריאות הפלסטיני דיווח על 55 נפגעים בעימותים, בהם אחד קשה. בתוך כך, צה"ל הגביר את פריסת מערך כיפת ברזל.

בכיר חמאס פתחי חמאד שנאם אתמול לפני המפגינים בצעדות השיבה איים על ישראל ואמר: "למרות ההתנצלות הישראלית, ננקום על הרג הפעיל הצבאי אתמול". חמאד הוסיף כי "חמאס ייתן לישראל ארכה של שבוע ימים ליישום ההבנות ההסדרה ואם לא ייושמו – ישובו צעירי עזה להתעמת עם ישראל". לדבריו: "פקעה סבלנותנו, אנחנו על סף פיצוץ".

2 תגובות

בטוח ולגמרי בטוח.
נתניהו ייכנע לטרור.

ישראל תמשיך להיות פראיירית!!! ולא תגיב!
כי לא ירו על גוש דן.
בושה וחרפה!!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן