צילום: דוד כהן / פלאש 90

יעביר תקציב? הערב ישיבת מועצת העיר בטבריה לאישור התקציב

באם לא יצליח רון קובי המכהן כראש העיר להעביר הערב את תקציב העירייה, הרי שעל פי חוק תפוזר מועצת העיר והוא יזומן לשימוע. בשבוע שעבר נפגש קובי עם ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה והתריס נגד הציבור החרדי "הציבור לא רוצה קיצוניות"

הערב בפעם האחרונה צפויה להתכנס מועצת העיר טבריה בכדי לנסות לאשר את תקציב העירייה לשנה הקרובה. באם לא יצליח קובי המכהן כראש העיר להעביר את התקציב, הרי שעל פי חוק תפוזר מועצת העיר ורון קובי יזומן לשימוע. קובי שנבחר לראשות העיר בבחירות המקומיות בשנה האחרונה לא הצליח להקים קואליציה בעירו וזאת לאחר שהצהיר נגד הציבור החרדי והתריס במהלך כל השנים האחרונות.

זכורה מכל התבטאותו של קובי כי אסור לתת לציבור החרדי להשתלט על העיר ואף קבע מספר באחוזים, אותו יורשו החרדים לאכלס בעיר טבריה.

מועד העברת התקציב המקורי היה לפני שבועיים אך שר הפנים אריה דרעי החליט לאשר ארכה של שבועיים לרשויות המקומיות שלא הצליחו עדיין להעביר את התקציב במליאת המועצה. מדובר בחמש רשויות – טבריה, רהט, אור עקיבא, ירכא ועוספיא. ובכך ניצל קובי זמנית מהדחה.

לפני כחודש וחצי, העביר בועז יוסף, ממונה משרד הפנים במחוז צפון, מכתב לרון קובי ובו הוא מבהיר: "הריני להודיעך כי בהתאם לפקודת העיריות, המועד האחרון לאישור התקציב השנתי לרשות מקומית לשנת 2019 הוא יום א' 30.06.19, נכון להיום טרם אושר התקציב ברשות ובאם לא יאושר עד ליום המוזכר, הרי שמשרד הפנים יאלץ לפעול עפ"י הוראות סעיף 206 לפקודת העיריות".

בשבוע שעבר נפגש קובי עם ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה ואמר: "מציאות חדשה בישראל, הציבור החילוני מתעורר! הציבור רוצה מנהיגים בגובה העיניים ולא כאלה שכל היום מנסים / מנסות לעשות את החיבור הנכון בשביל הסקרים של המכונים. המדינה נוטה ימינה אבל הציבור לא רוצה קיצוניות. הציבור רוצה בסיס איתן ואמין לבחור בו".

"כמו בטבריה עיר הכנרת, כמו ברמת גן כמו בתל אביב: הבחירות האלה הם על הביטחון החברתי של ישראל נקודה! העם רוצה חופש לחיות, חופש להאמין וחופש תנועה! אני מברך את כרמל שאמה ואת העיר רמת גן ההחלטות האמיצות! רק רון קובי והימין החילוני זו כבר לא סיסמה! זו מציאות! העיתונאים בישראל צריכים לצאת ממדינת הטוויטר שלהם כדי להבין את הציבור באמת".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *