בסרטון בחירות שפרסם יו"ר ישראל דמוקרטית, אמר: "היום כאן מגבול הצפון אני מתחייב להחזיר את הדמוקרטיה", אולם הגבול שנראה מאחוריו הוא רקע גרפי שהודבק בעריכה. בין היתר הבטיח ברק בסרטון נישואים אזרחיים ותחבורה ציבורית בשבת • צפו


צילום: ישראל דמוקרטית

היום (ראשון) פרסמה מפלגת 'ישראל דמוקרטית' של אהוד ברק סרטון בו היו"ר מספר על מצע הבחירות של המפלגה כשבמהלכו אמר: "היום כאן מגבול הצפון אני מתחייב להחזיר את הדמוקרטיה". אולם לפי דיווחים לאחר פרסום הסרטון, ראש הממשלה לשעבר צילם את הסרטון באולפן וכלל לא נסע לצפון. "גבול הצפון" שנראה בסרטון מאחורי ברק הוא רקע גרפי שהודבק בעריכה כך מדווחים ב'הארץ'. המצלמה שמתמקדת בברק מתקרבת ומתרחקת, אבל הרקע נשאר באותו גודל.

בסרטון אמר ברק כי "אחרי שנים ארוכות בהן דיממנו ללא תוחלת בלבנון התחייבתי ב-99' שאם אבחר אחזיר את הבנים הביתה, היום כאן מגבול הצפון אני מתחייב להחזיר את הדמוקרטיה". ברק אמר על ההבטחות שלו בסרטון: "אפשר לאהוב את זה, או לא. דבר אחד בטוח – כשאני מתחייב, זה קורה".

אהוד ברק: "מתחייב לתחבורה ציבורית בשבת ולביטול כפייה דתית"

בין היתר הבטיח ברק בסרטון לחוקק חוקה, נישואים אזרחיים ותחבורה ציבורית בשבת. "אנחנו נגיד כן ליהדות, לא לכפייה דתית. לביטול ההדתה במערכת החינוך, להסדרת נישואים אזרחיים תוך שנה ולתחבורה ציבורית בשבת". דברים אלו סותרים את הקו בו נקטה המפלגה מאז הוקמה, כאשר עד היום 'ישראל דמוקרטית' הבטיחה לבוחריה את ביטול חוק הגיוס והתקרבות לחרדים על מנת להדיח את נתניהו מהשלטון.

ממטה ישראל דמוקרטית נמסר בתגובה: "לשחיתות של ביבי אין גבול. את זה כבר יודעים כולם. ברק כשמאחוריו גבול הצפון מתחייב שכמו שהוציא אותנו מהבוץ הלבנוני הוא יוציא אותנו גם מהבוץ שביבי הטביע בו את כולנו. וכשברק מתחייב זה קורה".