בהקלטה טרייה של יו"ר 'תל"ם' הוא אומר כי, "מה שקרה בין יש עתיד לחוסן לישראל, זה בכייה, אבל זה לא סיבה לפרק". דיווח: קמפיין כחול לבן יתמקד הפעם יותר ביו"ר המפלגה בני בגנץ, וירכך מסרים כלפי החרדים. וגם: במפלגה שוקלים לשריין רוסי וערבי

יו"ר 'תל"ם' בוגי יעלון שב ותקף את 'יו"ר יש עתיד' יאיר לפיד, אך הפעם לא רק על הרוטציה, אלא על עצם איחוד המפלגה עם 'חוסן לישראל': "מה שקרה בין יש עתיד לחוסן (לישראל, המפלגה המקורית אותה הקים גנץ, ב.ב.) באותו אירוע בסביון (הלילה בו חתמו על איחוד המפלגות, ב.ב.) זה בכייה, לפחות במצב הנוכחי, אבל זה לא סיבה לפרק", כך בהקלטה שנחשפה ב'חדשות 12'.

על פי הדיווח של עמית סגל, הרקע לדברים זה שיח מנומס אבל אגרסיבי בין לפיד ויעלון כשיעלון העלה את שאלת הרוטציה באחת מכינוסי הרביעייה, אנשי לפיד חושדים שהוא נשלח גם על ידי גבי אשכנזי ובני גנץ לבדוק את האפשרות, אז לפיד מגיב ישר ואומר "אין בעיה, אבל בוא נתחיל אם מגיעים לך חמישה מקומות ברשימה, לאור הביצועים של 'כחול לבן' בציבור הימני".

מטעמם של לפיד וכחול לבן נמסר כי "ממדובר בטענות ממוחזרות וישנות שלא יצלחו במשימתן להחליש את 'כחול לבן'. בספטמבר הקרוב נחליף את שלטון נתניהו". אך סגל שפרסם את ההקלטה הערב, מדגיש כי מדובר בהקלטה טרייה מהימים האחרונים, שבה יעלון מסביר לפעילים את המתקפה שלו על לפיד, שפורסמה בשבוע שעבר.

לפיד הערב בכנס פעילי המפלגה

בתוך כך, ב'כאן חדשות' דווח הערב כי ב'כחול לבן' שוקלים לשריין מועמד יוצא רוסיה ברשימה, אפשרות שנבחנת גם בסקרים שעושה המפלגה. עוד בודקת כחול לבן בסקרים – האם שיריון של ערבי, או של אשה במעלה הרשימה, עשוי להוסיף להם מנדטים. עוד דווח כי, קמפיין כחול לבן יתמקד הפעם יותר ביו"ר המפלגה בני בגנץ, וירכך מסרים כלפי החרדים.

הערב קיימה המפלגה כינוס פעילים ראשון, יו"ר המפלגה בני גנץ אמר כי, "כל המערכת מבינה את הצורך בממשלה רחבה ויציבה. בתקופה האחרונה, אנשים שלנו, מדברים גם עם אנשים מתוך הליכוד; אנחנו יודעים שגם הם נערכים ליום שאחרי נתניהו. גם בתוך הליכוד יש קולות שמתנגדים למעשיו של נתניהו. גם הם הפנימו שלביבי אכפת רק מביבי".