David Cohen/Flash90

בפעם האחרונה: תקציב עיריית טבריה לא אושר

כישלון למסית: רון קובי יוזמן לשימוע לפני פיטורים בפני ועדה מיוחדת של משרד הפנים בעקבות הפלת התקציב הערב במועצת העיר. בנוסף, חברי מועצת העיר יפוטרו גם הם ומשרד הפנים ימנה ועדה קרואה לניהול העיר בשנים הקרובות

לאחר ארכה של שבועיים שנתן שר הפנים אריה דרעי – ראש עיריית טבריה, רון קובי, לא הצליח להעביר את תקציב העירייה לשנת 2019, על פי חוק, תפוזר מועצת העיר וקובי יזומן לשימוע. הערב (ראשון) התכנסה מועצת העיר טבריה בכדי לנסות בפעם האחרונה לאשר את תקציב העירייה לשנה הקרובה, אך כאמור נכשלה. 9 הצביעו נגד, 6 בעד.

משרד הפנים עתיד להקים ועדה שתהיה אחראית לניהול התקציב. ובהמשך אף להדיח את קובי מראשות העיר ולמנות במקומו וועדה קרואה לשנים הקרובות שתהיה אמונה על ניהול העיר מטעם משרד הפנים. קובי יוזמן לשימוע לפני פיטורים בפני ועדה מיוחדת של משרד הפנים, ובנוסף, חברי מועצת העיר יפוטרו בעוד כ-14 ימים בשל הכישלון בהעברת התקציב, ומשרד הפנים ימנה תחתם כאמור, ועדה קרואה למילוי תפקידם.

דרעי נתן ארכה לרשויות לאשר תקציב; רון קובי ניצל – זמנית

קובי שנבחר לראשות העיר בבחירות המקומיות בשנה האחרונה, לא הצליח להקים קואליציה בעירו וזאת לאחר שהצהיר נגד הציבור החרדי והתריס במהלך כל השנים האחרונות. זכורה מכל התבטאותו של קובי כי אסור לתת לציבור החרדי ל"השתלט על העיר" ואף קבע מספר באחוזים, אותו יורשו החרדים לאכלס בעיר טבריה.

מועד העברת התקציב המקורי היה לפני שבועיים אך שר הפנים אריה דרעי החליט לאשר ארכה של שבועיים לרשויות המקומיות שלא הצליחו עדיין להעביר את התקציב במליאת המועצה. מדובר בחמש רשויות – טבריה, רהט, אור עקיבא, ירכא ועוספיא. ובכך ניצל קובי זמנית מהדחה.

קרב המסיתים: ישראל ביתנו דורשת למנוע את רישום מפלגתו של רון קובי

לפני כחודש וחצי, העביר בועז יוסף, ממונה משרד הפנים במחוז צפון, מכתב לרון קובי ובו הוא מבהיר: "הריני להודיעך כי בהתאם לפקודת העיריות, המועד האחרון לאישור התקציב השנתי לרשות מקומית לשנת 2019 הוא יום א' 30.06.19, נכון להיום טרם אושר התקציב ברשות ובאם לא יאושר עד ליום המוזכר, הרי שמשרד הפנים יאלץ לפעול עפ"י הוראות סעיף 206 לפקודת העיריות".

בשבוע שעבר נפגש קובי עם ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה ואמר: "מציאות חדשה בישראל, הציבור החילוני מתעורר, הציבור רוצה מנהיגים בגובה העיניים ולא כאלה שכל היום מנסים לעשות את החיבור הנכון בשביל הסקרים של המכונים. המדינה נוטה ימינה אבל הציבור לא רוצה קיצוניות. הציבור רוצה בסיס איתן ואמין לבחור בו".

"כמו בטבריה עיר הכנרת, כמו ברמת גן כמו בתל אביב: הבחירות האלה הם על הביטחון החברתי של ישראל". אמר קובי והוסיף: "העם רוצה חופש לחיות, חופש להאמין וחופש תנועה. אני מברך את כרמל שאמה ואת העיר רמת גן ההחלטות האמיצות. רק רון קובי והימין החילוני זו כבר לא סיסמה, זו מציאות. העיתונאים בישראל צריכים לצאת ממדינת הטוויטר שלהם כדי להבין את הציבור באמת".

השר בצלאל סמוטריץ התייחס הערב לכשלנו של קובי ואמר, "האיש שלא הפסיק להסית, לחרחר ריב ומדון בין אוכלוסיות ולהילחם בכל דבר שמריח ריח יהדות ילך כנראה בקרוב הביתה. שאפו לחברי מועצת העיר טבריה ששמו את טובת העיר, את האחדות ואת היהדות לנגד עיניהם, לא חשבו על עצמם, והצביעו הערב נגד התקציב למרות שבכך הם פיזרו את עצמם, וויתרו על כח והשפעה".

עוד הוסיף סמוטריץ, "טבריה ראויה ליותר ובע"ה תקבל הנהגה חדשה, אחראית ומאחדת, שתממש את הפוטנציאל המדהים של העיר הזו, מבלי לזרוע שנאה ומחלוקת. רון קובי יזכר כקוריוז חולף בהיסטוריה המפוארת של העיר הזו. כולנו מחויבים להירתם לסייע לה לצאת מהמשבר ולעלות על דרך חדשה".

6 תגובות

יש , יש? המסית מודח… ברוך שפטרנו… כך יעשה מי שפוגע בשבת ובדת

לך לחולה השני(לליברמן)תעשו תחרות מי יותר ישתגע נגד החרדים

יש , יש? המסית מודח… ברוך שפטרנו… כך יעשה למי שפוגע בשבת ובדת אחת דינו ליהיות מפוטר ובקרוב אצל ליברמן

עוין! צא החוצה…..!
קולולולולו?????

אני לא מבין הרי בכל מיקרה החרדים לא רואים את עצמם כחלק מהמדינה אז מה זה אכפת להם?

…והעיר טבריה צהלה ושמחה !! פורים טבריה תשע"ט

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *